Home Audio/video Včerajšia blamáž bývalej svetovej jednotke nestačila: Česká hviezda zlyhala aj s 13-ročnou outsiderkou!

Kateřina Siniaková

PROSTĚJOV – Hviezdna česká tenistka a aktuálna svetová 54. Kateřina Siniaková na Moravia Open 2020 pokračuje v obrovskom trápení. Včerajšia šokujúca prehra so 17-ročnou Darjou Viďmanovou bola obrovskou senzáciou, dnes ale česká hviezda padla opäť a to len s 13-ročnou súperkou!

13-ročná outsiderka jej nedala šancu

Včera to bol s juniorskou 40. svetového rebríčka tuhý boj, keď Vidmanová zvíťazila až po dve a pol hodine v tajbrejku tretieho setu. Vychádzajúci český talent Brenda Fruhvirtová ale dnes s bývalou deblovou svetovou jednotkou Siniakovou nestratila ani set a po vyrovnanom tajbrejkovom prvom sete jej v druhom nedala najmenšiu šancu na obrat (6:1).

Dvojnásobná grandslamová deblová šampiónka tak po včerajšku prehltla ešte horkejšiu pilulku a s postupom zo skupiny sa po druhej porážke v Prostějove definitívne rozlúčila.

Na mále už mala aj predtým

Hradecká rodáčka sa s mladšou zo sestier Fruhvirtových poriadne zapotila aj v predchádzajúcom vzájomnom súboji, keď ju minulý rok v decembri pretlačila v hale v rámci Českej extraligy po setoch 3-6, 6-2, 7-5. Tentokrát ale na pomalšej antuke absolútne zlyhala a na obrat nemohla ani pomýšľať.

Zdroj: Tenisový svět