Marián Vajda
Marián Vajda (Foto: TASR - Dano Veselský)

Vajda o mukách, ktoré prežíval počas súboja Molčana s Djokovičom: Bolo to utrpenie

PARÍŽ – Slovenský tenisový tréner Marián Vajda priznal, že pri sledovaní zápasu medzi Alexom Molčanom a Novakom Djokovičom v 2. kole Roland Garros prežíval v parížskom hľadisku muky.


Proti sebe totiž nastúpili jeho terajší a bývalý zverenec. Djokoviča priviedol Vajda k zisku všetkých 20 grandslamových titulov a k postu svetovej jednotky.

Bolo to utrpenie

„Bolo to utrpenie. Ešte dobre, že bol v Paríži so mnou aj druhý Alexov tréner Karol Beck. Nebolo jednoduché pripraviť Alexa proti Novakovi a ušiť účinnú taktiku. Aj Novak mi po zápase hovoril, že sa cítil zvláštne, pretože som nesedel v jeho lóži,“ uviedol Vajda, ktorý začal spolupracovať s Molčanom začiatkom mája.

Najlepší slovenský singlista má za sebou vydarenú antukovú sezónu. Na turnajoch ATP v Marrákeši i v Lyone postúpil až do finále a vo svetovom rebríčku ATP sa dostal do elitnej štyridsiatky. „Alex ukázal, že má potenciál. Hrá variabilne, veľa toho vybehá, málo kazí. Teraz sa chceme čo najlepšie pripraviť na trávu, ktorá je špecifická.“Zverev má šancu

VIDEO Nadal po strhujúcom súboji velikánov zneistil fanúšikov aj organizátorov: Jediné, čo k tomu môžem povedať,…

Vajda si v utorok večer nenechal ujsť štvrťfinálový súboj Djokoviča s Rafaelom Nadalom na Roland Garros. Podľa jeho slov Španiel „Noleho“ prekvapil. „Rafa mal výbornu obranu, skvele sa na dvorci pohyboval. Pre Novaka to bolo veľmi náročné, lebo musel neustále doťahovať náskok súpera, navyše tam boli maratónske gemy. Rafa potvrdil, že antuka je jeho najsilnejší povrch. V semifinále proti Alexandrovi Zverevovi to bude hra na hru. Ak bude Sascha trpezlivý, ako vo štvrťfinále proti Carlosovi Alcarazovi, má šancu.“

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Jozef Kovalík

Slováci v akcii: Utorok 28. marca

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 21 slovenských zástupcov. Kovalík a Gombos na challengeroch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + 5 =