Novak Djokovič a Marián Vajda (Foto: TASR)

Vajda o Djokovičovi: Nikdy som ho nenútil jesť mäso, ale sústredenie sa na Buddhu nepreferujem

BELEHRAD – Pred tromi rokmi srbský tenista Novak Djokovič ukončil spoluprácu s Mariánom Vajdom, čo sa nakoniec ukázalo, ako veľmi zlý krok. Po tomto rozhodnutí bola svetová jednotka polovičná a upadla do jednej z najväčších kríz v kariére. O rok neskôr Djokovič poprosil Vajdu, aby sa vrátil.


Vzájomná spolupráca odštartovala v roku 2006 a trvala až do mája 2017. Následne prišlo k nečakanému rozchodu a svoju krátkodobú hernú krízu týmto rozhodnutím prehĺbil.

Marián Vajda a Novak Djokovič hrajú futbal
Marián Vajda a Novak Djokovič hrajú futbal (Foto: TASR/AP/Tertius Pickard)

Hovorilo sa o strate motivácie, ale aj o nevyrovnanej psychike. Srb bol rovnako kritizovaný aj za nadviazanie spolupráce s Pepem Imazom, španielskym mentálnym poradcom, s ktorým často preferovali dlhé meditácie za úmyslom napraviť naštrbenú psychiku.

Po opätovnej ponuke Djokoviča smerovanej Vajdovi, bolo podmienkou slovenského rodáka ukončenie akýchkoľvek meditačných metód, ktoré sa podľa jeho názoru rozchádzali so životom profesionála.

„Ak sa chcete stať tenisovým šampiónom, cesta vedie len cez kvalitný tréning, zápasovú prax a silnú psychiku. Keď vidíte súpera na druhej strane, musíte sa sústrediť na to, kde zahráte loptičku a nie myslieť na Buddhu,“ uviedol v tom čase Vajda.

Vajda: Budem s Novakom, pokým neprekoná všetky rekordy

„Budem s Novakom, pokým nezlomí všetky rekordy,“ priznal aktuálny tréner svetovej jednotky.Po prekvapivo ľahkej prehre na Roland Garros chýbajú Djokovičovi tri grandslamové tituly na to, aby dostihol Federera s Nadalom. Vajda je presvedčený o tom, že jeho zverenec môže oboch velikánov prekonať.

„Je to jeho ciel a ja verím, že ho môže dosiahnuť. Je zdravý a v porovnaní s Federerom ešte stále relatívne mladý,“ pokračoval Vajda.

Neradil som mu, aby začal jesť mäso

Keď sa v roku 2018 vracal Vajda k Srbovi, špekulovalo sa o jeho nesúhlase s Djokovičou špeciálnou stravou.

„Neradil som mu, aby začal jesť mäso. Je to jeho voľba a ja do toho nezasahujem. Určuje si vlastnú stravu a prístup k životu. Vie, čo chce a cíti sa dobre. Miluje cestu, ktorú si vybral,“ dodal rodák z Považskej Bystrice.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Roger Federer

Federer bol obvinený z ovplyvňovania rebríčku: Protekcia, tvrdí Hordorff

BERLÍN – Viceprezident Nemeckej tenisovej federácie Dirk Hordorff v podcaste s názvom „Quiet, please“ obvinil …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × one =