nedeľa , 5 apríla 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Vajda najmenej doceneným trénerom histórie? Je cool, v tomto je Marián skvelý!
Marián Vajda a Novak Djokovič hrajú futbal
Marián Vajda a Novak Djokovič hrajú futbal (Foto: TASR/AP/Tertius Pickard)

Vajda najmenej doceneným trénerom histórie? Je cool, v tomto je Marián skvelý!

BRATISLAVA – Tohtoročný triumf srbského suveréna Novaka Djokoviča na melbournskom Australian Open mal pre slovenského kouča Mariána Vajdu špecifickú príchuť. Slovenský tréner bol totiž pri všetkých 17 grandslamových tituloch srbského fenoména a takýmto číslom sa nemôže pochváliť nikto iný.

Niet preto divu, že trénera a zároveň blízkeho priateľa aktuálnej svetovej jednotky obdivujú, oceňujú a vyzdvihujú viaceré osobnosti z tenisového prostredia.

„Je neustále pozitívne naladený. Hráč sa pri ňom nikdy necíti namrzený. Ak má Maroš náhodou horší deň, zverenec to nepocíti. Možno to vyznie hlúpo, ale tréner sa musí zverencovi priblížiť a snažiť sa rozmýšľať ako človek o generáciu mladší. Vedieť s ním zavtipkovať a pozrieť sa na svet jeho očami. V tomto je Marián skvelý. Pomáhajú mu aj herecké gény, ktoré má v rodine. Je neuveriteľný animátor a možno práve preto je najlepší na svete. Iní tréneri ho môžu v iných veciach tromfnúť, ale nevidia svet očami hráča tak dobre. To bude ten detail, ktorý z neho robí najúspešnejšieho v histórii,“ uviedol pre denník Šport na adresu Noleho kouča jeho bývalý zverenec a aktuálne daviscupový kapitán Slovenska Dominik Hrbatý.„Marián Vajda je jeden z najmenej docenených trénerov v histórii. S Djokovičom spravil obrovský kus práce. Novak prežil vrcholy, ale aj pády a Vajda bol pri všetkom s ním. Na rok sa rozišli a práve Mariánov návrat ho znovu nakopol. Vajdova prítomnosť je kľúčová pre to, aby bol Djokovič mentálne stabilný a naplno sústredený na kurte. Ak by som naďalej pokračoval v kariére a existovala by šanca najať si Vajdu, okamžite ju využijem. Bol by na vrchole môjho trénerského zoznamu,“ uviedla bývalá svetová štvorka James Blake.

Vajdov aktuálny spolupracovník Goran Ivaniševič vyzdvihuje pokojnú povahu trénera, ktorý svojmu zverencovi dokonale rozumie. „Vajda je ‚cool‘. Vždy je pokojný. Neviem, či bol niekedy v živote nahnevaný. Djokovič je zas veľmi temperamentný, preto sa ich vlastnosti výborne dopĺňajú. Vajda skvele rozumie tenisu, sám bol dobrý hráč. A podstatné je, že rozumie Djokovičovi. Ak niekto naozaj pozná Novaka, je to Marián Vajda,“ uviedla pre denník Šport chorvátska legenda.„Je to najpozitívnejší človek, akého poznám. On je klbko pozitívnej energie. Novak by bez neho nebol Novakom. Dostatočne veľa ľudí si neuvedomuje, čo Vajda spravil pre Djokovičovu kariéru a život. Marián má obrovské skúsenosti zo svojich hráčskych čias a stále má svojmu zverencovi čo dať. Kedykoľvek je Vajda pri Novakovi, je z neho úplne iný hráč. Vtedy je sústredený len na tenis a pripravený vyhrávať turnaj za turnajom. Výnimočné je aj to, aký je Marián obľúbený v tenisovom prostredí. Nepoznám jedného človeka, ktorý by na Vajdu povedal zlé slovo. Robí Slovensku skvelé meno,“ vychválila úspešného slovenského kouča fedcupová šampiónka a niekdajšia piata hráčka sveta Daniela Hantuchová.

Zdroj: ts, Denník Šport

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Wilander: „Djokovič stratil prerušením sezóny najviac“

PARÍŽ – Bývalý švédsky tenista Mats Wilander analyzoval pre francúzsky denník L’Équipe dôsledky prerušenia sezóny …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − 16 =