Home / Najdôležitejšie / V piatok sa rozhodne o daviscupovom kapitánovi. Hrbatý: „Bolo by pekné zažiť tú atmosféru“
Foto: TASR

V piatok sa rozhodne o daviscupovom kapitánovi. Hrbatý: „Bolo by pekné zažiť tú atmosféru“

BRATISLAVA – Dominik Hrbatý by prijal funkciu daviscupového kapitána. Počká si však na piatkové zasadnutie výkonného výboru Slovenského tenisového zväzu, ktorý sa bude rozhodovať medzi ním a Karolom Kučerom.

Hrbatý je v Davis Cupe slovenským rekordérom. Za 14 rokov nastúpil v 26 stretnutiach, odohral 58 zápasov a z nich 33 vyhral. V roku 2005 bol lídrom tímu, ktorý to dotiahol až do finále bojov o „šalátovú misu“.

„Bolo by pekné zažiť atmosféru daviscupových zápasov aj v úlohe kapitána. Uvidíme, ako sa rozhodnú členovia výkonného výboru a či budú hlasovať za Kaja Kučeru alebo za mňa. Nezávisle od toho budem spolupracovať so STZ na kempoch mládeže, ktoré som začal robiť v tomto roku. Malo to pozitívnu odozvu, deti boli nadšené. Chcel by som v tom pokračovať, rozšíriť kempy na viac týždňov a zahrnúť do nich aj iné ročníky,“ povedal.

V hre je aj spolupráca s Martinom Kližanom. „Pred dvomi dňami som sa rozprával s Martinom o krátkodobej výpomoci na štyri mesiace. Uvidíme, ako sa rozhodne a či prijme moje finančné podmienky,“ uviedol niekdajší 12. hráč sveta, ktorý je od včera členom Siene slávy slovenského tenisu.

„Veľmi si vážim, že ma takto odmenili. Väčšinou vidím, ako do Siene slávy vstupujú šesťdesiatnici či sedemdesiatnici. Ja som ešte dosť mladý, na druhej strane to dokazuje, že som v tenise niečo dosiahol a moje výsledky za niečo stáli,“ dodal.

Zdroj: TASR

About Michal Pokrivka

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − eight =