Home Najdôležitejšie V Indian Wells vyradil svetovú trojku: Skvelý Molčan v Miami zastavil rozbehnutého austrálskeho súpera

Alex Molčan, Australian Open

MIAMI – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil na prestížnom floridskom podujatí Miami Open do druhého kola.

Slovenská singlová jednotka za dve hodiny aj 13 minút vyradila rozbehnutého austrálskeho kvalifikanta Jordana Thompsona, ktorý na predchádzajúcom podujatí v Indian Wells vyradil Monfilsa aj svetovú trojku Tsitsipasa a v Miami úspešne zvládol dvojkolovú kvalifikáciu.

Molčana našliaplo úvodné podanie, v ktorom čelil dvom brejkbalom súpera, ale po udržaní servisu sa rozbehol a razom viedol už 3:0. Prvý set získal za 39 minút hladko, keď stratil len dve hry.

O osude druhého dejstva rozhodla deviata hra, v ktorej Molčan stratil podanie a následne set prehral 4:6. V rozhodujúcom sete začal Slovák zle, keď si hneď prehral svoje podanie a prehrával 0:2, ale v ďalšom priebehu výrazne pridal a výsledkom bolo získanie piatich gemov po sebe a vedenie 5:2 si už postrážil, keď v deviatej hre ešte na podaní čelil brejkbalu súpera, ale hneď prvý mečbal premenil na víťazstvo v zápase.

V druhom kole na Molčana čaká turnajová 28. Jošihito Nišioka z Japonska, s ktorým sa Slovák stretne po prvýkrát v kariére.

Alex MOLČAN (SR) – Jordan Thompson (Austr.) 6:2, 4:6, 6:3