Home Správy Úvodný hrací deň Next Gen ATP Finals bez veľkých prekvapení

Úvodný hrací deň Next Gen ATP Finals bez veľkých prekvapení

MILÁNO – V talianskom Miláne odštartoval úvodnými štyrmi zápasmi tretí ročník podujatia Next Gen ATP Finals (1 335 000 USD, tvrdý povrch v hale).

Miomir Kecmanovič – Casper Ruud 4:3(5), 4:3(5), 4:2

Úvodný zápas A skupiny sa dlho niesol v znamení spoľahlivého servisu na oboch stranách. V prvom sete nevideli diváci žiadny brejkbal. V skrátenej hre stratil Kecmanovič náskok 3:0, ale napokon ju získal pomerom 7:5. Druhé dejstvo prinieslo opäť šesť kvalitne odpodávaných gemov. Aj druhý tajbrejk patril Srbovi, ktorý v ňom otočil z 3:5 na 7:5. Za stavu 2:2 v tretej časti zaknihoval premiérový brejk a vzápätí duel uzavrel. Nór nemal v celom priebehu žiadny brejkbal.

Alex de Minaur – Alejandro Davidovich Fokina 4:2, 3:4(5), 4:1, 4:1

Aj druhý zápas A skupiny ovládol favorit. Austrálsky mladík rozhodol o osude úvodnej časti brejkom na 2:1, o ktorý sa nenechal pripraviť. Druhý set priniesol isté servisgemy a dramatickú skrátenú hru si pripísal na svoje konto po výsledku 7:5 Španiel. De Minaur bol v drobnom útlme, tretie dejstvo začal stratou podania, ale šnúrou štyroch gemov priebeh otočil. Nastúpený trend si udržal aj vo štvrtej časti, v ktorej znova zvrátil stav z 0:1 na 4:1.

Mikael Ymer – Ugo Humbert 4:3(2), 1:4, 4:2, 4:1

Mierne prekvapivý je výsledok prvého zápasu skupiny B. Francúz Humbert síce v prvom sete vyrovnal z 0:3 na 3:3, ale v tajbrejku získal len dva body. V druhej časti prevzal iniciatívu a úspech na príjme za stavu 2:1 pretavil o chvíľu do vyrovnania. Tým sa však jeho podarená pasáž skončila. Švédsky talent ho v treťom dejstve nepustil brejkom na 4:2 do skrátenej hry a vo štvrtom sete mu rýchlo odskočil do rozhodujúceho vedenia 3:0.

Jannik Sinner – Frances Tiafoe 3:4(4), 4:2, 4:2, 4:2

Záverečné stretnutie B skupiny i celého dnešného dňa potešilo domácich fanúšikov. Sinner síce v prvom sete nenašiel recept na servis skúsenejšieho Američana a tajbrejk pomerom 4:7 prehral, ale postupne sa dostával do tempa. Druhé dejstvo rozhodol brejkom na 3:2. V tretej česti sa s úspechom na riterne poponáhľal a zaknihoval ho už za stavu 1:1. Identický scenár si nechal aj na štvrtý set.