Utorok na Roland Garros: Čepelová, Kovalík a Kližan o 2. kolo

PARÍŽ – Zajtra sa uzavrie program 1. kola na grandslamovom Roland Garros. Z pohľadu slovenských fanúšikov to bude mimoriadne zaujímavé, do hry totiž zasiahne hneď trojlístok našich nádejí.

Ako prvý bude bojovať o postup do 2. kola Martin Kližan. V otváracom zápase so začiatkom o 11:00 ho vyzve na Kurte č. 14 na voľnú kartu štartujúci Francúz Laurent Lokoli. V prvom vzájomnom zápase je bratislavský rodák veľkým favoritom. Motiváciou je preňho aj vidina vzájomného zápasu so svetovou jednotkou Andym Murraym v 2. kole.

Približne o 13:00 vybehne na Kurt Suzanne Lenglenovej Jozef Kovalík. Úspešný kvalifikant sa pokúsi na druhom najväčšom dvorci areálu o senzáciu na úkor 3. nasadeného Švajčiara Stana Wawrinku. Miestny šampión zo sezóny 2015 prišiel do Paríža napumpovaný pozitívnymi emóciami po zisku titulu v Ženeve. Aj v tomto prípade pôjde o premiérovú konfrontáciu.

Poslednou Slovenkou, ktorá zasiahne do bojov na Roland Garros, bude Jana Čepelová. Jej súboj s 3. nasadenou Rumunkou Simonou Halepovou je naplánovaný ako posledný na Kurte Philippa Chatriera. Začiatok môžeme odhadovať na 18:00. Obe hráčky sa dobre poznajú – sily si zmerajú tretíkrát. Vzájomná bilancia je vyrovnaná 1:1. Naposledy, na Wimbledone 2015, uspela Janka. Prekvapenia sú jej doménou, rumunskú favoritku navyše trápi zranený členok.

Martin Kližan sa v závere programu na dvorec vráti. V poslednom dueli na Kurte č. 18 ho čaká po boku Portugalčana Joaa Sousu 1. kolo štvorhry. Ich súpermi budú debloví špecialisti – veteráni Jonathan Erlich z Izraela a André Sá z Brazílie. Keďže patrí tento kurt výhradne štvorhre, začiatok možno očakávať okolo 17:00.

About Michal Pokrivka

Check Also

Becker sa topí v problémoch: Za utajovanie majetku mu hrozí sedemročný trest za mrežami

LONDÝN – Bývalý nemecký tenista a jedna z legiend bieleho športu sa nachádza v poriadnych …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × two =