Home Najdôležitejšie Úspešný vstup Molčana do sezóny: V úvodnom zápase zdolal bývalého 33. hráča sveta

ANTALYA – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil do finále dvojkolovej kvalifikácie na turnaj ATP v tureckej Antalyi. V stredajšom úvodnom zápase zdolal ako dvanásty nasadený Kazacha Andreja Golubeva 6:2, 7:5.

Úvod zápasu mal prekvapivo lepší aktuálne až 776. hráč sveta Golubev, ktorý po brejk v tretej hre viedol 2:1. Alex však dokázal kontrovať ribrejkom a po zlepšenom výkone predovšetkým na servise neprehral do konca úvodného setu ani gem.

Aj druhý set mal podobný začiatok ako ten prvý, opäť sa kazašský tenista dostal do sľubného vedenia, tentokrát viedol už 3:1. Sériou štyroch gemov však Molčan zvrátil priebeh druhej sady vo svoj prospech, ale za stavu 3:5 nedokázal dopodávať zápas do úspešného konca a definitívne pribil klinec do rakvy až v 11. hre, keď zobral podanie svojmu súperovi a pohodlne dokráčala k víťazstvu.

Vo boji o postup do hlavnej súťaže sa stretne s tretím nasadeným Blažom Kavčičom.