Home Najdôležitejšie Úspešný vstup Horanského do kvalifikácie v Umagu: Talentovaného Srba zdolal po takmer 3 hodinách

Filip Horanský

UMAG – Slovenský tenista Filip Horanský zvládol úvodné kolo kvalifikácie na turnaji v chorvátskom Umagu. V dnešnom zápase zdolal 18-ročného Srba Medjedoviča po setoch 6:4, 6:7(2), 6:1.

Od úvodu zápasu sme boli svedkami stretnutia plného brejkbalových príležitostí. V prvých šiestich gemoch mali obaja tenisti v súčte šesť možností, ale ani jednu sa im nepodarilo využiť. Za stavu 3:3 Horanský prvýkrát v zápase brejkol srbského tenistu a záver setu si postrážil.

V druhom dejstve sa obraz hry zmenil, na začiatok sa Horanský s Medjedovičom zhodne jedenkrát brejkli, ale od tohto momentu sa hralo až do konca setu bez brejkov. O osude sady tak rozhodovala až skrátená hra, v ktorej uspel len 18-ročný tenista.

V rozhodujúcom sete najprv Medjedovič nevyužil 3 brejkbaly a kľúčový moment celého zápasu sa odohral v štvrtej hre, kedy Horanský vo viac ako 15 minút trvajúcom geme brejkol súpera, čím definitívne zlomil akýkoľvek odpor. Tretiu sadu vyhral pomerom 6:1 a postúpil do finále.

V boji o hlavnú súťaž narazí rodák z Pieštan na nasadenú dvojku Srba Milojeviča (150.), ktorý v dvoch setoch zdolal českého tenistu Rosola.