Home Najdôležitejšie Úspešný vstup do novej sezóny aj pre Kovalíka: V Canberre získal skalp bývalého 63. hráča sveta

Jozef Kovalík

CANBERRA – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil na turnaji v austrálskej Canberre do osemfinále. V úvodnom kole zdolal bývalého 63. hráča sveta Bradleyho Klahna po setoch 6:4, 3:6 a 7:6(1).

Na rýchlom austrálskom harde si obaja hráči od úvodu pomáhali servisom. Hra mala rýchly spád, diváci boli svedkami viacerých jednoznačných gemov a v siedmej hre sa dostal Kovalík k slovu aj na returne, keď využil hneď prvý brejkbal. Slovenský tenista následne už nemal problém doviesť set do víťazného konca a po 31 minútach viedol 1:0.

V ďalšom priebehu zápasu Američan Klahn ukázal nespornú kvalitu a potvrdil, že pobyt v elitnej stovke nebol náhodný. Výborným servisom nedovoľoval Kovalíkovi nájsť herný rytmus a po jedinom brejku z druhého gemu druhého setu vyrovnal na 1:1.

V rozhodujúcom dejstve opäť dominovali servisy oboch tenistov, hralo sa bez brejkov a o víťazovi tak rozhodovala až skrátená hra. Kovalík mal do tajbrejku raketový nástup, rýchlo si vytvoril náskok dvoch minibrejkov a Klahn napriek obrovskej bojovnosti už na obrat nedosiahol.