Home / Najdôležitejšie / US Open? Plánovaný režim je extrémny, priznáva nahnevaný Djokovič
Novak Djokovič
Foto: TASR/AP

US Open? Plánovaný režim je extrémny, priznáva nahnevaný Djokovič

BELEHRAD Svetová tenisová jednotka Novak Djokovič (33) rovnako ako pred pár dňami Rafael Nadal ostro skritizoval bezpečnostné pravidlá, ktoré sú plánované pre tohtoročné US Open. Organizátori newyorského grandslamu aj napriek stále pretrvávajúcej pandémii koronavírusu počítajú s tým, že turnaj vo Flushing Meadows začne v stanovenom termíne 31. augusta.


„Nemohli by sme ísť na Manhattan, museli by sme spať v hoteloch pri letisku a testovali by nás dvakrát alebo trikrát do týždňa,“ uviedol pre srbskú televíziu Prva Djokovič. „Taktiež by nás mohla do areálu doprevádzať len jedna osoba a to je nemožné, potrebujete trénera, fitness trénera a fyzioterapeuta,“ dodal trojnásobný víťaz newyorského turnaja.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

💪🏼

Príspevok, ktorý zdieľa Novak Djokovic (@djokernole),

Video: RTVS

„Absolvoval som množstvo telefonátov s lídrami svetového tenisu, hovorili sme o pokračovaní sezóny, tiež veľa aj o US Open, pretože nie je jasné, či sa bude vôbec konať. Tie pravidlá, ktoré nám boli prezentované, ako povinné dodržiavať, sú extrémne,“ úprimne priznal Srb.Nie je však jediný, kto takto uvažuje. V negatívnom tóne sa vyjadrila aj ďalšia z hviezd – Rafael Nadal. Španiel by bol zrejme radšej, keby sa US Open tento rok ani nekonalo. „Keby som mal teraz odcestovať do New Yorku a hrať, musel by som povedať, že nie som pripravený,“ povedal štvornásobný víťaz záverečného grandslamu sezóny.

Zdroj: TS

About Roderik Pastier

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − 9 =