Jannik Sinner (Foto: Twitter/ATP Tour)

Úprimný odkaz talianskeho talentu Federerovi: Dúfam, že nikdy neskončíš, si môj idol

RÍM – Taliansky tenista Jannik Sinner má za sebou jednu z najlepších sezón v kariére. Dostal sa na svoje rebríčkové maximum, vyhral turnaj v Sofii, ale ešte stále túži po jednej veci – nastúpiť proti švajčiarskej legende Rogerovi Federerovi.


37. hráč sveta vyhral v tejto sezóne 23 zápasov a prvýkrát sa počas svojej kariéry prebojoval do grandslamového štvrťfinále. V zápase o postup do semifinále podľahol 3:0 Nadalovi, ale set a pol bol pre antukového kráľa vyrovnaným súperom.

Sinner: Bolo by úžasné, keby Roger nikdy neskončí

Federer je inšpiráciou pre mnohých tenistov a Sinner nie je výnimkou. V rozhovore o jeho budúcej sezóne priznal, že túži po zápase so Švajčiarom. „Nerád si dávam nejaké konkrétne ciele pred sezónou, ale tentokrát urobím výnimku. Po zápase s Rafom v Paríži teraz túžim čeliť ďalšiemu velikánovi Rogerovi, pretože je mojím idolom. Obávam sa, že za tri alebo štyri roky skončí, aj keď by som si prial, aby hral tenis naveky,“ priznal úprimný Talian.39-ročného Federera by sme mali opäť vidieť v akcii na februárovom Australian Open, kde paradoxne odohral aj svoj posledný turnaj tejto sezóny. Po operácii kolena sa necíti plne pripravený, ale štart na prvom grandslame sezóny by mal stihnúť. Možno sa na Sinnera usmeje šťastie a žreb mu pridelí dvadsaťnásobného grandslamového šampióna.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Lleyton Hewitt

Najväčšie uznanie pre čerstvého jubilanta Hewitta: Som nesmierne poctený

LONDÝN – Medzinárodná tenisová Sieň slávy sa tento rok rozrastie o ďalších členov. Uvedú do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 5 =