Dajana Jastremská
Dajana Jastremská (Foto: TASR/AP - James Elsby)

Ukrajinskej kráske hrozí tvrdá sankcia: Aj napriek predbežnému zákazu pre doping odletela do Melbourne

MELBOURNE – Ukrajinská tenistka Dajana Jastremská odcestovala podobne ako jej tenisoví kolegovia do Austrálie, kde sa chystá splniť podmienku povinnej karantény. Pred pár dňami jej však bola pozastavená činnosť z obvinenia pre doping a porušením tohto nariadenia si koleduje o veľký problém.


Pred pár dňami prišla nečakaná správa o tom, že Jastremská bola dočasne suspendovaná kvôli pozitívnemu dopingovému nálezu z decembra 2020. Mladá ukrajinská hviezda obvinenia poprela, ale po dobu objasnenia celej situácie čelí najrôznejším obmedzeniam. Jedným z nich je zákaz zúčastniť sa na akejkoľvek oficiálnej akcii spojenej s organizovaním tenisových turnajov.

Aj napriek zákazu odletela do Austrálie

Ako ukázali zverejnené fotografie Svetlany Kuznecovovej (tieto fotografie neskôr zmazala), Jastremská do jedného z leteckých špeciálov nastúpila a vypravila sa do Melbourne. A tým výrazne porušila pravidlá dočasnej suspendácie.

Prakticky okamžite sa začalo špekulovať o tom, ako je vôbec možné, že suspendovaná hráčka nastúpila do lietadla, čím porušila pravidlá. V hre je aj to, že ITF uznalo odvolanie Jastremskej proti suspendovaniu, ale žiadne oficiálne vyjadrenie doposiaľ k dispozícii nie je. Druhou možnosťou je, že sa ITF odvolaním zaoberá, a preto jej bolo umožnené do Austrálie odcestovať.

Pokiaľ by do Melbourne odletela aj napriek zákazu činnosti a neplatila by ani jedna z dvoch spomenutých možností, Ukrajinka sa tým vystaví hrozbe tvrdej sankcie za porušenie pravidiel. To môže znamenať pokutu či právoplatné suspendovanie na určitú dobu.20-ročná tenistka, ktorá patrí k najväčším hviezdam nastupujúcej generácie, bola minulý mesiac pozitívne testovaná na zakázanú látku nazývanú mesterolon.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Serena Williamsová, Western and Southern Open

VIDEO So ženami ju už trénovať nebaví: Williamsová si zatrénovala s bulharskou hviezdou

MIAMI – Americká tenistka Serena Williamsová absolvovala pred blížiacim sa turnajom v Miami tréningovú jednotku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + six =