Home / Názory / Týždeň nabitý slovenskými menami

Týždeň nabitý slovenskými menami

BRATISLAVA – Roland Garros 2017 je definitívne minulosťou a to je už tradične znamenie, že sa môže roztrhnúť vrece s turnajmi na tráve. V sezóne sa na nej hrá najmenej podujatí. Aj preto ju obľubuje len niekoľko tenistov. Avšak Wimbledon sa blíži a je potrebné sa naň nachystať.

Na zelenom podklade sa v tomto týždni predstavia aj piati slovenskí zástupcovia. Len dvaja z nich by trávu označili za svoj obľúbený povrch. Platí to určite o Lukášovi Lackovi. Ten profesorsky zvládol kvalifikačné zápolenia na ATP podujatí v nemeckom Stuttgarte. V prvom kole hlavnej súťaže ho čaká domáci bombardér Jan-Lennard Struff. Luky má mierny náskok. Na rozdiel od Nemca si minulý týždeň už jeden turnaj na tráve zahral. Duel, ktorý sa začne dnes o 13:30 na centrálnom dvorci, nemá jasného favorita. V doterajšej vzájomnej bilancii vedie Slovák 2:1.

Ženy hrajú svoje WTA turnaje v Hertogenboschi a Nottinghame. Predstaví sa kompletné kvarteto najlepších slovenských tenistiek. V Holandsku je jednotkou podujatia Dominika Cibulková. Od organizátorov dostala voľnú kartu a môže tak v predstihu naháňať body, ktoré jej vypadnú za skvelé vlaňajšie výsledky v Eastbourne a Wimbledone. Svoje tohtoročné vystúpenie na tráve začne proti Antonii Lottnerovej. Nemka prešla pomerne ľahko kvalifikáciou. Domča sa po boku Belgičanky Flipkensovej predstaví aj v debli.

Nottinghame sa do turnaja na poslednú chvíľu dostala Magda Rybáriková. So svojím trénerom Petrom Huberom sa ukázali ako veľmi dobrí stratégovia. V piatok sa Magda odhlásila z pôvodne plánovaného ITF turnaja v Manchestri, aby sa deň na to objavila v kvalifikačnom „pavúku“ hodnotnejšieho turnaja v Nottinghame. Kvalifikáciu by vzhľadom na vystúpenie v Surbitone v žiadnom prípade nestihla, ale odhláška Bondarenkovej ju vyniesla priamo do hlavnej súťaže. Samozrejme, ťažko môžeme očakávať, že Magda bude víťaziť donekonečna. V prvom kole však bude proti 17-ročnej Dajane Jastremskej pomerne jasnou favoritkou. Talentovaná Ukrajinka prešla kvalifikáciou. Disponuje razantnými údermi, no chýba jej zatiaľ konštantnosť a skúsenosti. A to by Magda mala využiť.

Do Nottinghamu sa prihlásili aj Jana Čepelová a Kika Kučová. Väčšie šance na postup z prvého kola má prvá menovaná. Janka narazí na grécku tenistku Sakkariovú. Pôjde o prvý vzájomný duel. Favoritku ťažko hľadať. Košičanka vie na tomto povrchu zahrať. Jej protivníčka však na seba upozornila vlani vo Wimbledone, kde spolu s kvalifikáciou vyhrala štyri singlové zápasy. Kika Kučová vyzve už dnes približne o 15:00 SELČ Chsieh Su-wej. 31-ročnej taiwanskej tenistke v Paríži narástlo sebavedomie a na trávnatom podklade môže naplno rozvíjať svoju variabilnú hru. Kika sa v tomto období hľadá a môže len prekvapiť.

Dvoch zástupcov máme aj na antukových podujatiach série ATP Challenger. Jojo Kovalík odložil svoj prechod na trávu a predstaví sa v talianskej Caltanissette. Prvým súperom mu bude už dnes o 14:00 piaty nasadený Argentínčan Facundo Bagnis. Pôjde o premiérové vzájomné stretnutie. Jojo si po boku salvádorského tenistu Arevala zahrá aj štvorhru. Filip Horanský je zatiaľ suverénny v kvalifikácii ďalšieho challengeru v Lyone. Dnes si o postup do hlavnej súťaže zahrá s domácim Nysom.

Rýchly prechod z antuky na trávu zažije pravdepodobne Viki Kužmová.  Je prihlásená na 100-tisícové podujatie v Manchestri. S najrýchlejším podkladom už Viktória nejaké skúsenosti má. Jej aktívna hra s delovým podaním budú určite devízami. Náročná úloha čaká aj Kaju Schmiedlovú. Po zisku dvoch titulov na 25-tisícových podujatiach pokračuje bez prestávky v maďarskom Hódmezővásárhely. Tu sa bude rozdeľovať 60 000 USD. Je zrejmé, že Kaja chce pokračovať, keď už chytila slinu. Uvidíme, koľko síl jej ostalo. Na úvod ju preverí tretia nasadená Bulharka Tomovová, ktorá ťahá šnúru štyroch prehratých zápasov. Finále kvalifikácie dnes hrajú Vivien JuhászováTereza Mihalíková.

Na 25-tisícové podujatie v americkom Sumteri je prihlásená Zuzana Zlochová. Lenku JuríkovúLauru Svatíkovú nájdeme v „pavúku“ hlavnej súťaže na menšom turnaji v českom Přerove. Jana Jablonovská má pred sebou finále kvalifikácie v slovinskom Maribore. Barbora KötelesováDagmar Bašková si zahrajú v tuniskom Hammamete.

Naši mladíci si to namierili do maďarského mesta Gyula. Alex MolčanPatrik Obal majú hlavnú súťaž istú. Alexovým prvým súperom môže byť jeden z dvojice Patrik NémaTomáš Líška. Obaja dnes odohrajú svoj posledný kvalifikačný duel. Toto 25-tisícové podujatie bude dobrou rozohrávkou pred domácim challengerom v Poprade. Lukáš Klein sa vybral za tvrdým povrchom do izraelského Kirjatu Šmona. Dnes má na programe finále kvalifikácie.

About redakcia tenisovysvet.sk

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine − 1 =