Novak Djokovič, ATP Dubaj
Sklamaný Novak Djokovič po nečakanej porážke (Foto: TASR/AP - Kamran Jebreili)

Tsurenkovej kouč páli do Djokoviča: Otvorene a hlúpo podporuje Rusov!

Tréner Lesie Tsurenkovej Nikita Vlasov obviňuje Novaka Djokoviča z toho, že podporuje Rusov. Otvorene a hlúpo, dodáva!


Počas grandslamového Australian Open vyvolal kontroverziu otec Novaka Djokoviča Srdjan, ktorého zachytili všadeprítomné kamery so skupinou srbských a ruských fanúšikov. Od tohto incidentu sa stiahol, radšej už nenavštevoval zápasy svojho syna.

Tréner Lesie Tsurenkovej Nikita Vlasov obviňuje Novaka Djokoviča, že podporuje Rusov, pretože verejne sa nepostavil proti ich vojenskej agresii, ani proti gestu svojho otca Srdjana v Melbourne.

„Djokovičov otec povedal na kameru: Sláva Rusku! A potom tvrdil, že bol nepochopený. Djokovič tiež nemal dosť odvahy povedať priamo, že nepodporuje správanie svojho otca a podobne. Nie. Vo svojich rozhovoroch Novak nikdy priamo neodsúdil počínanie Ruska na Ukrajine, ani nevyzval na ukončenie hrôz u nás,“ kritizoval srbskú tenisovú hviezdu Vlasov v rozhovore pre Tribuna.

„Možno je čas využiť svoje postavenie na to, aby ste toto všetko skúsili zastaviť, aby ste vyzvali k mieru? Nie, oni podporujú Rusko. Bol som veľmi prekvapený, že tento postoj bol vyjadrený tak otvorene, tak hlúpo. A na takomto turnaji,“ dodal tréner Tsurenkovej.

Novak Djokovič vynechal turnaje série Masters v Indian Wells a Miami, pretože pre absenciu očkovania proti covid-19 nemôže cestovať do USA.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová, Roland Garros 2023

Schmiedlová po senzačnej výhre chce s Kučovej premožiteľkou prelomiť negatívnu bilanciu: Nebude to vôbec ľahký zápas

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová chce vo štvrtok v 2. kole grandslamového turnaja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 − eight =