Home Australian Open Tsitsipas v Melbourne do svojho prvého grandslamového semifinále

Tsitsipas v Melbourne do svojho prvého grandslamového semifinále

by Dominika Mikušiaková

MELBOURNE – Štrnásty nasadený Stefanos Tsitsipas zdolal vo štvrťfinále grandslamového Australian Open (60 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku) Španiela Roberta Bautistu Aguta (22.) po setoch 7:5, 4:6, 6:4, 7:6(2).

Španielsky tenista uspel na príjme hneď v úvodnom geme zápasu a dlho si výhodu brejku strážil. Tsitsipas sa po vlažnejšom štarte začal postupne rozbiehať a v ôsmej hre si stratené podanie vzal nazad. V závere setu pridal ďalší dobre načasovaný brejk a ovládol ho tak 7:5.

Druhé dejstvo bolo chudobné na šance na príjme, jedinú mal Bautista Agut za stavu 1:1 a dokázal ju zužitkovať.  V nasledujúcom priebehu hral takmer bez chýb a súpera do šancí nepúšťal. Za stavu 5:4 druhý set bez problémov dopodával.

Aj v treťom sete to pre Španiela vyzeralo dobre. Pokračoval v stabilnom výkone a v piatej hre si pripísal brejk. Aténsky rodák však postupne stupňoval výkon a podobne ako v sete prvom si stratené podanie vzal späť. Za stavu 5:4 po maratónskom geme premenil tretí setbal na príjme.

Štvrtému dejstvu dominoval na oboch stranách servis, diváci videli až šesť čistých hier. Jediný brejkbal mal grécky tenista za stavu 5:4, ktorý bol zároveň aj mečbalom, premeniť ho však nedokázal. Tajbrejk jasne patril mladému Grékovi, môže sa tak tešiť z prvého grandslamového semifinále v kariére.

• Tsitsipas sa stal prvým Grékom v histórii, ktorý si zahrá grandslamové semifinále
  • je zároveň najmladším grandslamovým semifinalistom od Djokoviča na US Open 2007
  • v zápase si pomohol 22 esami
  • na víťazné údery dominoval 68:50

„Pripadám si ako v rozprávke. Od detstva som sníval o tom, že raz budem v grandslamovom semifinále a tvrdo som pracoval, aby som dosiahol túto métu. Teraz sa môj sen stal skutočnosťou,“ uviedol po dueli šťastný víťaz. O finále si Tsitsipas zahrá proti víťazovi duelu Rafael Nadal – Frances Tiafoe.