Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas (Foto: TASR/AP - Thibault Camus)

Tsitsipas má po chlebe: ATP zavádza zmenu, s ktorou viacero hráčov súhlasiť nebude!

LONDÝN – Vedenie mužského tenisového okruhu ATP sa od novej sezóny rozhodlo obmedziť prestávky na odchod na toaletu. Hráči budú mať k dispozícii iba jednu za zápas a pauza navyše nesmie byť dlhšia ako tri minúty. S odkazom na e-mail rozoslaný hráčom o tom informovala agentúra Reuters.


Tenisti aj tenistky na okruhu WTA často čelili obvineniu, že prestávky využívajú skôr na rozhodenie súperov ako na odskočenie na záchod. V tejto sezóne sa o najviditeľnejší prípad postaral Stefanos Tsitsipas na US Open.

Grécky tenista si v zápase prvého kola s Britom Andym Murrayom ​​najprv odskočil na konci druhého setu, potom si v treťom vyžiadal ošetrenie a vo štvrtom dejstve opäť strávil osem minút na toalete.

Murray po vyradení obvinil súpera z nešportového správania. Tsitsipas sa bránil tým, že žiadne pravidlá neporušil. ATP sa však po silnejúcej kritike podobných praktík rozhodlo regule zmeniť.Hráči budú mať najnovšie k dispozícii iba jednu prestávku za zápas, ktorá bude obmedzená na koniec setu. Na záchode budú môcť stráviť tri minúty, ďalšie dve minúty budú mať na prezlečenie.

ATP tiež zvažuje zmenu pravidiel týkajúcich sa prestávok na ošetrenie. Hráči by mohli o príchod fyzioterapeuta požiadať len raz za zápas po dohraní setu, alebo pri výmene strán. Dĺžka by mala byť opäť tri minúty.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Michail Kukuškin

VIDEO 33-ročný Kukuškin odvrátil štyri mečbaly a poslal Kazachstan do vedenia: Spasí Srbov Djokovič?

MADRID – Tenisti Kazachstanu vedú vo štvrťfinálovom súboji finálového turnaja Davisovho pohára nad Srbskom 1:0. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × one =