Home Najdôležitejšie Tsitsipas zdolal Federera a na Turnaji majstrov si zahrá o titul

Tsitsipas zdolal Federera a na Turnaji majstrov si zahrá o titul

by Dominika Mikušiaková

LONDÝN – Stefanos Tsitsipas postúpil do finále Turnaja majstrov v Londýne (9 000 000 USD, tvrdý povrch v hale). V semifinále zdolal Rogera Federera po setoch 6:3, 6:4.

V úvodnom sete rozhodla najmä efektivita na brejkbaloch. Federer mohol ísť do vedenia hneď na úvod, šancu však premárnil. Následne predviedol katastrofálny gem pri vlastnom podaní a brejk si pripísal Grék. V nasledujúcom priebehu švajčiarsky tenista stabilizoval výkon, výborne podával a šance si vytváral aj na príjme. Tsitsipas bol však na brejkbaloch stopercentný. Za stavu 4:2 ustál stav 0:40 a napokon zvládol aj maratónsky gem za stavu 5:3, v ktorom odolal dvom brejkbalom a potreboval až sedem setbalov.

V treťom geme druhého dejstva si Federer opäť vybral slabšiu chvíľku na podaní a vinou lacných chýb o servis prišiel čistou hrou. Do zápasu sa však okamžite vrátil, keď sa konečne dočkal premeneného brejkbalu. Nebolo mu to však nič platné. Tsitsipas následne predviedol výborný gem na príjme a opäť viedol s brejkom. Pri servise na víťazstvo odvrátil ďalšie dva brejkbaly súpera a následne esom premenil svoj prvý mečbal.

• Federer premenil z dvanástich brejkbalov jediný
  • Tsitsipas mal úspešnosť 3/4
  • v prvom sete získal Tsitsipas na príjme celkovo 6 fiftínov, zatiaľ čo Federer 22
  • Grék postúpil do finále Turnaja majstrov pri svojej premiérovej účasti
  • stal sa najmladším finalistom od del Potra v sezóne 2009

“Som na seba veľmi hrdý. Dnes som podal super výkon, bol to jeden z najlepších zápasov v kariére. Som rád, že som odvrátil toľko brejkbalov. Keď som bol malý, pozeral som Rogerove zápasy na Wimbledone a sníval som o tom, že si raz zahrám proti nemu. Teraz som ho zdolal v semifinále Turnaja majstrov. Je to ako splnený sen. Roger hral počas celého týždňa veľmi dobre, je pre nás všetkých obrovská inšpirácia,” uviedol šťasntý víťaz.

Súperom gréckeho tenistu vo finále bude Dominic Thiem alebo Alexander Zverev.