Home Správy Tretí hrací deň v Trnave: Traja Slováci do štvrťfinále dvojhry

Tretí hrací deň v Trnave: Traja Slováci do štvrťfinále dvojhry

TRNAVA – Na ITF Futures turnaji v Trnave (15 000 USD, antuka vonku) bol dnes na programe kompletný program 2. kola. Alex Molčan, Ivan Košec a Martin Fekiač stále živia nádej na domáceho víťaza.

Molčan potvrdzuje rolu favorita

Piaty nasadený Alex Molčan by mal byť najväčším domácim tromfom. Dnes zvládol ťažký zápas proti Maďarovi Fábiánovi Marozsánovi. Kľúčový bol prvý set, v ktorom zlomil húževnatého súpera v skrátenej hre. V druhom dejstve rozhodol brejkom na 3:1. V celom priebehu kvalitne podával. Dva zápasy za sebou vyhral prešovský rodák premiérovo od lanského júla. O semifinále sa pobije s českou trojkou žrebu Petrom Michnevom.

• (5) Alex Molčan vs Fábián Marozsán 7:6(1), 6:3

Košec vyťažil z priaznivého žrebu

Skvelá jazda z kvalifikácie pokračuje. Ivan Košec si zahrá prvé štvrťfinále od decembra 2016. Dnes zdolal s prehľadom ruskú voľnú kartu Alexandra Ovčarova – člena miestnej akadémie. V prvom sete od stavu 2:2 kraľoval. V druhom si cestu ďalej skomplikoval, keď nedoservoval na 6:3, ale Rus mu po zmene strán pomohol troma dvojchybami. Ďalším Ivanovým súperom bude najvyššie nasadený Japonec Rio Noguči.

• (Q) Ivan Košec vs (WC) Alexander Ovčarov 6:2, 6:4

Fekiač prvýkrát do štvrťfinále

Martin Fekiač bol v doterajšej kariére len raz v 2. kole hlavnej súťaže. V Trnave dostal šancu ako „lucky loser“ a neprestáva prekvapovať. Dnes nedal šancu štvrtému nasadenému Rusovi Arťomovi Dubrivnému – hráčovi trénujúcemu v Trnave pod taktovkou Karola Becka. V celom zápase dobre servoval a jediné komplikácie si privodil v druhom dejstve, keď dovolil favoritovi obrat z 0:2 na 3:2. Ďalšou prekážkou je český kvalifikant Tomáš Jiroušek.

• (LL) Martin Fekiač vs (4) Arťom Dubrivnyj 6:2, 6:4

Ďalší traja singlisti neuspeli

Kvalifikant Patrik Obal nezaskočil spomínaného Nogučiho. Proti nasadenej jednotke nevyužil žiadny z troch brejkbalov, a tak nemal reálnu šancu na úspech. Podobne dopadol ďalší kvalifikant Matej Maruščák. Proti dobre podávajúcej ukrajinskej dvojke „pavúka“ Danilovi Kaleničenkovi získal na príjme len šesť fiftínov a neodvrátil ani jednu z troch hrozieb straty servisu. Nasadeného súpera trápil Marek Semjan. Proti českej šestke žrebu Tadeášovi Paroulekovi stratil v prvej časti náskok 4:1, a hoci s prehľadom vyrovnal, rozhodujúci set mu zase nevyšiel. Viedol v ňom 3:1, prehral ho 3:6.

• (Q) Patrik Obal vs (1) Rio Noguči 4:6, 2:6
  • (Q) Matej Maruščák vs (2) Danilo Kaleničenko 3:6, 2:6
  • Marek Semjan vs (6) Tadeáš Paroulek 6:7(4), 6:2, 3:6

Vo štvorhre koniec zaujímavého príbehu

Mladý člen trnavskej akadémie David Juras spojil na turnaji na poslednú chvíľu sily s tamojším hlavným trénerom detí do 14 rokov Jaroslavom Kormyšom. Po nečakanom postupe z 1. kola našli voľné karty vo štvrťfinále svojich premožiteľov. Po setoch 3:6, 5:7 podľahli Američanovi Matthewovi Kandathovi s Maďarom Fábiánom Marozsánom.

Slovensko ešte napriek tomu má svoje zastúpenie. V poslednom štvrťfinálovom dueli sa stretli na kurte hneď traja domáci zástupcovia. Tretí nasadený česko-slovenský pár Petr Hájek/Marek Semjan zdolal voľné karty Martina Fekiača s Filipom Kucbeľom 2:6, 6:3, 12:10. Víťazi otočili v supertajbrejku z 3:8.