Home Najdôležitejšie Trápenie slovenskej jednotky pokračuje: Schmiedlová v role favoritky opäť neuhrala ani set

Anna Karolína Schmiedlová

FLORENCIA – Trápenie našej singlovej jednotky Anny Karolíny Schmiedlovej pokračuje.

Po nečakane skorom konci na domácom podujatí v Trnave, kde slovenská jednotka nestačila už v druhom vystúpení na iba 18-ročný český talent Luciu Havlíčkovú, neuhrala Schmiedlová set ani v dnešnom súboji v talianskej Florencii.

Na stotisícovom podujatí podľahla prekvapivo hneď v prvom kole za dve hodiny aj 14 minút švajčiarskej outsiderke zápasu a aktuálne až 132. hráčke sveta Ylene In-Albonovej 6:7, 3:6.

V prvom sete pritom Schmiedlová viedla po zisku štyroch hier už pohodlne 4:1, ale napokon v dramatickom tajbrejku súperke podľahla 11:13. O osude druhého setu rozhodol jediný brejk, ktorý už v druhej hre získala Švajčiarka a radovala sa z nečakaného postupu do osemfinále.

Schmiedlová, ktorá je aktuálne na 97. priečke rebríčka WTA a svojho času bola aj na 26. mieste, tak druhýkrát po sebe zlyhala v role favoritky a na obľúbenej antuke má v tejto sezóne vyrovnanú bilanciu štyri výhry a štyri prehry.