Home Najdôležitejšie Trápenie Kužmovej pokračuje: V Istanbule skončila na rakete Van Uytvanckovej

Trápenie Kužmovej pokračuje: V Istanbule skončila na rakete Van Uytvanckovej

Viktória Kužmová

ISTANBUL – Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA v Istanbule, šiestej nasadenej Belgičanke Alison Van Uytvanckovej podľahla 3:6, 4:6.

Prehra v dvoch setoch

Prvé štyri hry v zápase ukázali, že aj na antuke môžu hráčky skvele servovať a do stavu 2:2 získala returnujúca hráčka len jeden bod. V piatej hre Kužmová prvýkrat stratila svoje podanie a Belgičanka bola na svojom servise nedobytná. V 9. hre slovenskú tenistku opäť brejkla a vyhrala prvý set v pomere 6:3.

Druhý set mal podobný scenár ako ten prvý, Kužmová bola opäť tou hráčkou, ktorá prvýkrát prišla o svoj servis, ale v piatej hre dokázala dokonale kontrovať a vyrovnala na 3:3. Za stavu 4:5 Uytvancková využila v poradí druhý mečbal a postúpila do druhého kola.

Kužmová si pripísala tretiu prehru v rade, keď v posledných troch zápasoch dokonca nevyhrala ani set. Spolupráca s novým trénerom Hrunčákom, ktorý je zároveň aj priateľom slovenskej tenistky je však len na samom začiatku a bude ešte chvíľu trvať, kým sa dvojica zosúladí aj mimo spoločenského života.

Van Uytvancková sa v ďalšom kole stretne s víťazkou zápasu medzi Bondarekovou a Koviničovou.