štvrtok , 6 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Toni Nadal: Nikdy som Rafovi nedovolil hádzať raketu o zem
Toni Nadal a Rafael Nadal (Foto: TASR/AP)

Toni Nadal: Nikdy som Rafovi nedovolil hádzať raketu o zem

Toni Nadal priviedol svojho synovca Rafaela Nadala k tenisu, keď mal tri roky a naučil ho vydať počas zápasov zo seba maximum. Po každom úspechu mu ukázal zoznam predchádzajúcich šampiónov tohto turnaja a vysvetlil Rafovi, že mnohí z nich už nie sú v hre, pretože nepracovali dostatočne tvrdo.


V priebehu niekoľkých rokov zažil antukový kráľ neuveriteľné bitky s Rogerom Federerom, Novakom Djokovičom a mnohými ďalšími súpermi, utrpel prehry, užil si tiež skvelé víťazstvá, pričom nikdy nezabudne na prvé hodiny svojho strýka.

Nadal nikdy počas zápasov nehodil raketu o zem napriek tomu, že na kurtoch už strávil tri desaťročia. Naučil sa, ako nasmerovať svoju frustráciu a premeniť ju na svoju silu. Toni Nadal zostal so synovcom až do konca roku 2017, keď v júni vyhrali posledný spoločný grandslam v Paríži. Stal sa jedným z najúspešnejších tenisových trénerov všetkých čias a momentálne má pod palcom akadémiu Rafa Nadala a turnaj ATP 250 na Malorke.

Rafael Nadal
(Foto: TASR/AP – Gregorio Borgia)

Toni Nadal: Rafa si veľmi rýchlo zvykol na moje vysoké požiadavky

„Rafa si na moju tenisovú filozofiu, predpokladajúc veľmi vysoké požiadavky, zvykol veľmi rýchlo. Keď bol dieťa a my sme trénovali, prvou vecou, ​​ktorú som mu nanútil bolo to, aby sa usmieval a mal pozitívny prístup. Nikdy nehádzal raketou, pretože frustrácia by umožnila prekonať ho. Znepokojuje ma frustrácia u hráčoch, lebo sa domnievam, že to začína pocitom osobného nadhodnotenia, presvedčením, že nemôžete zlyhať. Snažil som sa to napraviť v jeho prístupe,“ povedal Toni Nadal.Rafael Nadal od roku 2018 spolupracuje s ďalším Španielom Carlosom Moyom. Od tohto roku vyhral 10 titulov a stále sa udržuje na druhej priečke v svetom rebríčku v tesnom závese za Srbom Djokovičom.

Zdroj: ts

O nás Roderik Pastier

Môže Vás zaujímať

Andy Murray, US Open

Spečatené: Organizátori US Open udelili voľné karty dvom bývalým šampiónom z Flushing Meadows

NEW YORK – Organizátori tenisového grandslamu US Open (31. augusta – 13. septembra) udelili voľné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − eight =