Home / Roland Garros / Tomič s londýnskym odvolaním neuspel, Tatišviliová s parížskym áno
Foto: TASR

Tomič s londýnskym odvolaním neuspel, Tatišviliová s parížskym áno

LONDÝN/PARÍŽ – Odvolacia komisia ITF sa v posledných dňoch zaoberala sťažnosťami, ktoré podali Austrálčan Bernard Tomič a Američanka Anna Tatišviliová. V oboch prípadoch išlo o odobratie prémií.

Tomič nepochodil

Bernard Tomič prišiel o celú wimbledonskú odmenu, keďže nepodal v 1. kole proti Francúzovi Jo-Wilfriedovi Tsongovi výkon v súlade s profesionálnymi štandardmi. Jeho odvolanie bolo zamietnuté. „Vzhľadom na vaše problematické správanie na Grand Slamoch je ťažké nájsť opodstatnenie pre zmiernenie trestu. Som si istý, že i vy, Bernard, uznáte, že nemáme z minulosti jediný dôkaz, ktorý by naznačoval, že zmeníte správanie,“ citoval americký denník New York Times zo stanoviska predsedu odvolacej komisie Billa Babcocka.

Určité zmiernenie trestu napriek tomu Tomič podmienečne dostal. Ak odohrá ďalšie štyri grandslamové turnaje bez excesov, vrátia mu 25 percent z wimbledonskej prémie. „Kašlem na tých 25 percent. Ide mi o spravodlivosť pre hráčov v budúcnosti,“ odkázal austrálsky tenista, ktorý plánuje bojovať ďalej a nevylučuje ani právne kroky.

Tatišviliová si môže vydýchnuť, podržala ju aj súperka

Anna Tatišviliová sa dočká finančnej odmeny za účasť na Roland Garros. V Paríži prehrala v 1. kole s Grékyňou Mariou Sakkariovou 0:6, 1:6 a prišla o prize money vo výške 46 000 eur na základe pravidla, ktoré od roku 2018 trestá hráčov za neadekvátne výkony. Pravidlo má zabrániť zraneným tenistom, aby sa prihlásili na podujatie „veľkej štvorky“, zinkasovali prémiu za štart a skrečovali prvý zápas.

Odvolacia komisia na čele s Billom Babcockom preverila jej duel so Sakkariovou a rozhodla, že Tatišviliová „hrala profesionálne od úvodnej do poslednej loptičky“. „Napriek výsledku neexistuje žiadny dôkaz, že ste sa nesnažili na maximum. Je zrejmé, že ste hrali profesionálne od prvej do poslednej lopty, čo bolo potvrdené aj vašou súperkou,“ potešil Babcock svojím záverom tenistku gruzínskeho pôvodu.

About Michal Pokrivka

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + 4 =