Home Správy Titul z Winston-Salemu nečakane v rukách Medvedeva

Titul z Winston-Salemu nečakane v rukách Medvedeva

WINSTON-SALEM – Víťazom turnaja kategórie ATP 250 v americkom Winston-Saleme (691 415 USD, tvrdý povrch vonku) sa stal Rus Daniil Medvedev. Vo finále zdolal ôsmeho nasadeného domáceho tenistu Steva Johnsona 6:4, 6:4.

Obaja tenisti si dokážu pomôcť podaním, čo prvý set jasne demonštroval. Na riterne bol predsa len o niečo nebezpečnejší ruský mladík. Za stavu 2:2 síce pri dvoch brejkbaloch neuspel, no v 9. geme si všetko vynahradil. Po zmene strán premenil v poradí štvrtý setbal.

V druhom dejstve rozhodlo opäť jediné Američanovo zaváhanie na servise. Dopustil sa ho pri skóre 3:3. Záver ešte priniesol menšiu drámu. V 9. hre ustál domáci tenista pri vlastnom podaní tri mečbaly súpera za sebou, po zmene strán mal svoj jediný brejkbal, no moskovský rodák kritický moment ustál a o chvíľu premenil celkovo štvrtý mečbal.

• Medvedev zvládol po svojom 1. servise 29 z 33 výmen
  • celkovo získal iba o 7 fiftínov viac

Pre Daniila Medvedeva ide o druhý singlový titul z okruhu ATP. V januári sa radoval v austrálskom Sydney. „Na začiatku týždňa som si ani nepomyslel, že by niečo takéto mohlo byť reálne. Hralo sa mi celkom dobre, ale necítil som, že by som mal formu na zisk titulu. Rozbiehal som sa pomalšie, prvý zápas som mohol pokojne prehrať, no napokon som vyhral celý turnaj bez straty setu, čo je úžasný úspech. Som z toho skutočne šťastný,“ uviedol po zápase víťaz.