Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Wimbledonské generálky i kvalifikácia vrcholia

BRATISLAVA – Wimbledon klope na dvere a posledné prípravné turnaje sú vo svojej záverečnej fáze. Kto si na nich zahrá o titul? Zajtra sa zároveň dohrá aj kvalifikácia posvätného trávnatého podujatia.

ATP 250 Antalya – semifinále

Marcos Baghdatis vs Juiči Sugita (30.6. o 9:05)

Cyperský veterán prežíva slabú sezónu a postupom do semifinále v Antalyi prekvapil. Zdolal však nevýrazných súperov. Basilašvili nepredviedol v zápase nič, antukára Berlocqa i senzáciu turnaja Ramanathana „dorazil“ až v koncovke 3. setu. Na kurte pôsobí pasívnym dojmom a drží ho predovšetkým kvalitné prvé podanie. Japonec Sugita prežíva naopak životnú sezónu. Na tráve má bilanciu 9:3. V Antalyi si poradil s Ebdenom, Ferrerom a Altmaierom. Jeho výkonnosť je podstatne stabilnejšia, hrá aktívnejšie ako Baghdatis a zajtra by mal využiť obrovskú šancu na premiérový postup do finále ATP turnaja.

Tip: víťazstvo Sugitu

Kurz: 1,83

Wimbledon – finále kvalifikácie

Marina Erakovičová vs Destanee Aiavová (30.6. o 12:05)

Skúsená Novozélanďanka si to o wimbledonskú hlavnú súťaž rozdá s mladučkou Austrálčankou. Marina patrí medzi najväčšie špecialistky na trávu na ženskom okruhu. V kariére má na nej skvelú bilanciu 88:33. Formu naznačila už postupom do semifinále v Ilkley, v Roehamptone ju potvrdila víťazstvami nad Sadikovičovou a Petersonovou. Aiavová je jedným z najväčších talentov súčasnosti, no zajtra ešte rozhodnú skúsenosti. Destanee prehrala tento rok na tráve s Ahnovou i Dolehideovou, ktoré nie u lepšími hráčkami než jej zajtrajšia súperka.

Tip: víťazstvo Erakovičovej

Kurz: 1,55

Wimbledon – finále kvalifikácie

Anastasia Potapovová vs Jelizaveta Kuličkovová (30.6. o 13:20)

Atraktívne ruské derby medzi hráčkami s veľkým potenciálom. Anastasia vlani vyhrala v Londýne juniorskú dvojhru, a tak je jasné, že jej tráva nie je cudzia. Svoje kvality demonštrovala tento rok v kvalifikácii skalpmi Tigovej a Buyukakcayovej. Kuličkovová je skúsenejšia a zajtra je favoritkou. Napriek tomu to nebude mať proti húževnatej krajanke jednoduché. Set stratila dnes v súboji s Larcherovou de Britovou a minimálne podobné komplikácie očakávame aj proti Potapovovej.

Tip: Potapovová vyhrá aspoň 1 set

Kurz: 1,6

Zápasy z tohtotýždňových turnajov môžete sledovať naživo na TV Tipsport.

About Michal Pokrivka

Check Also

Tenisové tipy (5.3.): Zdolá vo výbornej forme hrajúci Nišikori aj chorvátskeho protivníka? V Argentíne Andújar a Ramos

BRATISLAVA – Ani dnešný deň nemôžu chýbať naše tradičné tipérske odporúčania, pre ktoré sme si …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + two =