Home / Názory / Tipérsky špeciál: Veterán Robert chytil v závere roka druhý dych
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Veterán Robert chytil v závere roka druhý dych

BRATISLAVA – Po zajtrajšie tipy sme sa zamierili na ázijské challengre. V hre bude napríklad zaujímavý Francúz Stéphane Robert či mladé talenty.

ATP Challenger Hua Hin – 2. kolo

Alexej Vatutin vs Stéphane Robert (23.11. o 7:20)

Už 37-ročný Francúz sa v poslednom období vzoprel osudu. Po katastrofálnej prvej polovici roka bol zrelý na koniec kariéry, no odvtedy hral finále v Izmire a triumfoval v Kóbe. Je známy tým, že keď sa dostane „na vlnu“, je ťažké ho zastaviť. Ak mu však jeho maximálne riskantný tenis nevychádza, môže prehrať s hocikým už v 1. kole. Momentálne mu ale „padá“. V Hua Hine prešiel elimináciou a dnes predviedol obrat proti kvalitnému Polanskému. Vatutin je slabší hráč. Tento rok sa síce posunul z ITF okruhu na challengre a jeden antukový aj vyhral, ale jeho potenciál zrejme nesiaha na top 100. Robert bol jej stálym členom. Navyše vedie vo vzájomnej bilancii 1:0. Uspieť by mal i zajtra, no debakel to nebude.

Tip: víťazstvo Roberta a počet gemov 19 a viac

Kurz: 1,89

ATP Challenger Hua Hin – 2. kolo

Akira Santillan vs Edan Lešem (23.11. o 7:20)

Talentovaný Austrálčan Santillan sa stretne s nevýrazným Izraelčanom. Lešem má síce za sebou životnú sezónu, no stále je o úroveň nižšie ako jeho zajtrajší súper. Osciluje medzi challengermi a ITF podujatiami. Akira by sa mal v dohľadnej dobe posunúť do top 100 a tým pádom aj na hlavný okruh. V jeho tenise nie sú výraznejšie slabiny, a hoci meria „len“ 180 centimetrov, dokáže si výrazne pomôcť servisom. Formu má dobrú. Na obľúbenom harde hral v posledných týždňoch semifinále v Hočiminovom meste a Kóbe. Vzdoroval napríklad Južnému.

Tip: víťazstvo Santillana 2:0 na sety

Kurz: 1,6

ATP Challenger Bangalúr – štvrťfinále

Jay Clarke vs Ante Pavič (23.11. o 9:30)

O semifinále sa pobijú dvaja hráči, ktorých prienik do štvrťfinále je prekvapivý. Dlháň Pavič má veľmi nevyrovnanú sezónu. Po trápení triumfoval v septembri senzačne na challengeri v Columbuse, no z ďalších 6 zápasov 5 prehral. V Bangalúre sa chytil. Zdolal Učidu a prekvapivo aj Eliasa Ymera. Jeho tenis je založený na razantnom podaní, po ktorom sa často tlačí na sieť. Clarke má len 19 rokov a patrí medzi najmenej proklamovaných členov tzv. Next Gen. Napriek tomu je to veľký talent. Vlani bol 15. najlepší junior sveta, teraz je na svojom rebríčkovom maxime v podobe 279. priečky. Jeho tenis je komplexnejší ako Pavičov. Dobre sa cíti najmä na antuke a vonkajších hardoch. Dnes zaskočil Ramanathana. Zajtra zrejme odohrá s Chorvátom vyrovnanú bitku.

Tip: počet gemov 22 a viac

Kurz: 1,57

Sledujte vybrané zápasy z WTA 125K turnajov i challengerov naživo na TV Tipsport.

About Michal Pokrivka

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 4 =