utorok , 22 septembra 2020
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Veľké i menšie prekvapenia v 3. kole
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Veľké i menšie prekvapenia v 3. kole

BRATISLAVA – Zajtrajšok bude na Wimbledone patriť zápasom 3. kola. To by sa nemuselo zaobísť bez prekvapení, ktoré by vzhľadom na okolnosti až takými prekvapeniami neboli.

Wimbledon – muži 3. kolo

Aljaž Bedene vs Gilles Müller (7.7.)

Slovinec s britským pasom Bedene vyzve luxemburského veterána. Obaja sa stretli aj nedávno v Hertogenboschi, kde vyhral Luxemburčan po veľkom boji 6:3, 3:6, 6:4. Favoritom je aj zajtra, ale… Tých ale je tu viac. Tráva v Londýne je trochu pomalšia, čo hrá do karát Bedenemu. V jeho prospech môže hrať aj fyzická kondícia. Gilles odohral včera 5-setový maratón proti Rosolovi a dnes si pridal ďalších 5 setov vo štvorhre! Vo veku 34 rokov je to poriadna záťaž. Práve únava by sa na ňom mohla zajtra podpísať, a tak má kurz na víťazstvo domáceho tenistu obrovskú hodnotu.

Tip: víťazstvo Bedeneho

Kurz: 3,24

Wimbledon – muži 3. kolo

Kevin Anderson vs Ruben Bemelmans (7.7.)

Juhoafrický bombardér Anderson sa pomaly vracia do starej formy, v ktorej nakukol aj do top 10. Na Wimbledone zdolal Verdasca a Seppiho, keď stratil iba jeden set. Belgičan zvládol kvalifikáciu a v hlavnej súťaži ho nezastavili Haas a Medvedev. Ruben má hru stavanú na trávu. Jeho ľavácky servis je kvalitný, rovnako ako hra na sieti. Juhoafričan síce s najväčšou pravdepodobnosťou postúpi, no „na vlne“ sa vezúci belgický tenista mu to môže skomplikovať. Keď si Kevin vyberie slabší moment, môže dokonca zakopnúť aj na servise.

Tip: Bemelmans vyhrá aspoň 1 set

Kurz: 2

Wimbledon – ženy 3. kolo

Viktoria Azarenková vs Heather Watsonová (7.7.)

Najslávnejšia tenisová mamička si to rozdá s Britkou, ktorá je na tráve jednou z najnebezpečnejších súperiek. Heather zdolala v Londýne v dvoch setoch Zanevskú, no predovšetkým výbornú Lotyšku Sevastovovú. Vika sa pochopiteľne vracia do formy len postupne. Na Wimbledone vydrela víťazstvo nad Bellisovou a hladko zdolala trápiacu sa Vesninovú. Predchádzajúcich 5 vzájomných zápasov medzi Azarenkovou a Watsonovou sa skončilo víťazstvom Viktorie 2:0 na sety. Ak sa to má niekedy zmeniť, tak zajtra. Tráva, zápasová prax a domáce prostredie dávajú Britke šancu.

Tip: Watsonová vyhrá aspoň 1 set

Kurz: 1,6

Sledujte zápasy z Wimbledonu naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy (22.9): Vo forme hrajúci Karatsev, Monfils či český megatalent

BRATISLAVA- Aj dnešný deň tu máme pre vás tipérske odporúčania. Dnes sme si pripravili zaujímavý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve + eighteen =