Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Uvidíme v semifinále prekvapenie?

BRATISLAVA – Finalistky dámskej dvojhry už poznáme. Zajtra sa dozvieme aj to, pre ktorých mužov má Wimbledon pripravenú poslednú, finálovú kapitolu.

Wimbledon – muži semifinále

Sam Querrey vs Marin Čilič (14.7. o 14:05)

Senzačný americký finalista versus Chorvát, ktorý vstupoval do turnaja so statusom čierneho koňa. Marin prechádzal „pavúkom“ ako nôž maslom, až kým ho vo štvrťfinále nedostal do 5 setov Gilles Müller. Aj v tomto zápase podal chorvátsky dlháň výborný výkon. Skvele podával, bol silný od základnej čiary. Na londýnskej tráve sa navyše veľmi dobre pohybuje a hovorí sa o ňom ako o jedinej hrozbe pre Rogera Federera. Sam má za sebou trojicu 5-setových maratónov. Napriek tomu pôsobí sviežim dojmom a vo štvrťfinále v posledných dvoch setoch jasne prevýšil Andyho Murrayho. Vzhľadom na jeho delový servis a nátlakovú hru, nie úplne odlišnú od Čiličovej, to môže byť zajtra veľký boj. Napriek tomu, že Čilič vedie vo vzájomnej bilancii 4:0, nikdy to nemal jednoduché.

Tip: počet gemov 43 a viac

Kurz: 1,95

Wimbledon – muži semifinále

Roger Federer vs Tomáš Berdych (14.7. o 16:30)

Švajčiarova wimbledonská cesta je zatiaľ suverénna. Problémy mu nespôsobili ani Grigor Dimitrov alebo Miloš Raonič. Jeho šanca na zisk titulu je aj vzhľadom na preriedené pole preživších obrovská. Český matador mal na ceste medzi elitné kvarteto dávku šťastia i poriadne problémy. Dominica Thiema zdolal v 5 setoch, Novak Djokovič mu na začiatku 2. setu vzdal. Tento rok sa títo dvaja tridsiatnici stretnú už tretíkrát. Na Australian Open Roger koncertoval, v Miami strhol víťazstvo na svoju stranu až v tajbrejku 3. setu. Zajtra by mal byť opäť suverénny. Wimbledonská tráva je jeho doménou a český tenista už nepodáva také výkony ako pred pár rokmi.

Tip: víťazstvo Federera 3:0 na sety

Kurz: 1,86

Sledujte zápasy z Wimbledonu naživo na TV Tipsport.

About Michal Pokrivka

Check Also

Tenisové tipy (31.10.): Trojlístok tipov z prestížneho turnaja v Paríži

BRATISLAVA – Ani dnešný deň nebudú chýbať naše tipérske odporúčania. Naša pozornosť je dnes upriamená …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 + eleven =