Home / Názory / Tipérsky špeciál: Špecifické obdobie na antuke
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Špecifické obdobie na antuke

BRATISLAVA – Po Wimbledone sa milovníci antuky vracajú na tento povrch. Opätovná adaptácia je však veľmi obtiažna a toto obdobie patrí medzi najšpecifickejšie.

ATP 250 Bastad – 2. kolo

Alexandr Dolgopolov vs Horacio Zeballos (20.7.)

Otvorené stretnutie dvoch tenistov, ktorí začali na švédskej antuke suverénne. Ukrajinec nedal šancu Leonardovi Mayerovi, Argentínčan si vychutnal Basilašviliho. Zdá sa, že Alexandrove zdravotné problémy sú fuč, rovnako ako Horaciova herná kríza. Vo vzájomnej bilancii vedie Zeballos 2:1. Tento rok na antuke v Riu de Janeiro sa však v troch setoch radoval Dolgopolov. Férové nastavenie kurzov by sme videli na rovnovážnej úrovni. Preto volíme tip na prekvapenie.

Tip: víťazstvo Zeballosa

Kurz: 2,25

ATP 250 Umag – 2. kolo

Fabio Fognini vs Nicolás Kicker (20.7.)

Fabio mal v 1. kole voľný žreb a to môže byť jeho nevýhodou. Prichádza po sérii turnajov na tráve. Hoci je Kicker len priemerným hráčom patriacim skôr na challengre, proti nevyspytateľnému Talianovi nebude bez šance. Od Wimbledonu už absolvoval na najpomalšom povrchu 4 stretnutia. V Umagu začal cenným dvojsetovým víťazstvom nad Michailom Južným. Zajtra bude veľa záležať na prístupe Taliana. Prekvapenie či minimálne dráma nie sú vylúčené.

Tip: Kicker vyhrá aspoň 1 set

Kurz: 2,06

ATP 250 Umag – 2. kolo

Kenny de Schepper vs Alessandro Giannessi (20.7.)

Ľavoruký francúzsky obor vyzve v boji o štvrťfinále talianskeho antukára. Kenny hral behom posledného mesiaca okrem antuky aj na harde a tráve. Je prekvapujúce, ako mu sadla chorvátska tehlová drť. V kvalifikácii zdolal Violu a Škugora, v hlavnej súťaži Paireho. V 1. kole „main draw“ nehral zle, no jeho krajan si vybral po skvelom Wimbledone tradičný „dovolenkový“ turnaj. Tento skalp preto netreba preceňovať. Giannessi hral tento rok dve challengerové finále. Porazil hráčov ako Lajovič, Dutra Silva alebo Kukuškin. Zajtra je pre nás napriek nepriaznivej vzájomnej bilancii 0:1 favoritom.

Tip: víťazstvo Giannessiho

Kurz: 1,74

Sledujte zápasy zo všetkých tohtotýždňových turnajov naživo na TV Tipsport.

About Michal Pokrivka

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve − five =