Foto: Twitter/Mónica Puigová

Tipérsky špeciál: Prvý hrací deň Australian Open

BRATISLAVA – Úvodný grandslamový turnaj sezóny Australian Open odštartuje zápasmi úvodného kola hlavnej súťaže. Zameriavame sa na tri duely ženskej dvojhry.

Australian Open – 1. kolo dvojhry

Samantha Stosurová vs Mónica Puigová (15.1. o 4:30)

Hneď počas úvodného hracieho dňa budú v Melbourne v hre aj hlavné domáce nádeje. Pre Samanthu Stosurovú je ale domáce prostredie, paradoxne, akoby blokom. Na austrálskom Grand Slame sa ani raz nedostala cez štvrté kolo, pričom v posledných dvoch rokoch stroskotala už na úvodnej prekážke. Jej zajtrajšej súperke naopak Austrália sedí. V minulosti si v Sydney zahrala finále, na ceste doň zaznamenala aj skalp Stosurovej. Celková bilancia 4:1 hovorí v prospech Austrálčanky, my veríme Portoričanke.

Tip: víťazstvo Puigovej

Kurz: 1,75

Australian Open – 1. kolo dvojhry

Anna Karolína Schmiedlová vs Daria Kasatkinová (15.1. o 6:05)

Takmer presne po dvoch rokoch sa v Melbourne opäť stretnú Anna Karolína Schmiedlová a Daria Kasatkinová. Ruska zvíťazila v sezóne 2016 dvakrát 6:3. Práve spomínaná sezóna bola začiatkom Schmiedlovej pádu, Košičanka sa ale postupne vracia do hernej pohody. V Melbourne zvládla trojkolovú kvalifikáciu, pričom jej výkony mali stúpajúcu tendenciu. Kasatkinová zas čaká na prvú sezónnu výhru, rýchly koniec zaznamenala v Sydney i Brisbane. Kurzy jednoznačne favorizujú členku top 30. Veríme však, že Schmiedlová to nasadenej súperke minimálne znepríjemní.

Tip: počet vyhraných setov Schmiedlovej – viac ako 0,5

Kurz: 1,99

Australian Open – 1. kolo dvojhry

Nicole Gibbsová vs Viktoria Tomovová (15.1. o 5:00)

Súboj hráčky, ktorá sa renkingovo do hlavnej súťaže dostala ako posledná a tenistky, ktorá sa do hlavného poľa predrala ako „lucky loserka“. Gibbsovej Melbourne sedí, veď vlani to dotiahla do 3. kola proti slávnej krajanke Serene Williamsovej. Svoje by mohla zohrať aj únava, veď Tomovová absolvovala v kvalifikácii aj dva trojsetové duely, ten posledný 24 hodín pred súbojom s Gibbsovou. Favorizujeme Američanku.

Tip: víťazstvo Gibbsovej

Kurz: 2,01

Zápasy z Melbournu môžete sledovať na TV Tipsport. 

About David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Check Also

Roberto Bautista-Agut, Montpellier

Tenisové tipy (28.2.): Potvrdia Španieli Bautista-Agut a Ramos-Vinolas role finálových favoritov?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať naše tradičné tipérske odporúčania. Pozrieme sa bližšie na to, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − 7 =