Foto: Jimmie 48 Tennis Photography

Tipérsky špeciál: Cibulková by nemala zaváhať

BRATISLAVA – Hneď na úvod sa treba otvorene priznať, že posledné prezentované tipy nemôžeme považovať za úspešné. Ktorý z aktuálnej trojice vám je najsympatickejší?  

Roland Garros – 2. kolo žien

Dominika Cibulková – Ons Jabeurová (31.5. o cca 17:00)

Tunisanka má s najkvalitnejšími hráčkami na okruhu minimálne skúsenosti. Rovnako tak aj s vystúpeniami v hlavnej súťaži niektorého z grandslamových turnajov. Na Roland Garros 2017 prvýkrát v kariére prešla do 2. kola turnaja veľkej štvorky. Do istej miery aj vďaka priaznivému žrebu. Výhodou Cibulkovej je, že súperka nehrá na maximálne riziko, a tak dostane priestor na pozície, z ktorých môže ukončovať výmeny.  Jabeurová sa vyznačuje častými dropšotmi. Práve tie by mohli narobiť Slovenke problémy. Ak však zopakuje koncentrovaný a zodpovedný výkon z úvodného kola, postup by jej nemal ujsť. Navyše na jej obľúbenom Kurte Suzanne Lenglenovej.

Tip: Víťazstvo Cibulkovej 2:0 na sety 

Kurz: 1,76

Roland Garros – 2. kolo žien

Elise Mertensová – Richel Hogenkampová (31.5. o cca 13:00)

Belgičanka prežíva výbornú sezónu. Radovala sa po víťazstvách nad takými hráčkami ako sú napríklad Mladenovičová, Pavľučenkovová či Vesninová. V úvodnom kole Roland Garros zaskočila Dariu Gavrilovovú. Na druhej strane siete bude stáť tenistka, ktorá na antuke v tejto sezóne prehrala len 2 zápasy. Okrem Kristíny Kučovej však nečelila žiadnej tenistke top 100. Konkrétne do Roland Garros. V úvodnom kole vyradila Jelenu Jankovičovú, ktorá už nemá výkonnosť na najvyššej úrovni a zvažuje koniec kariéry.

Tip: Víťazstvo Mertensovej 

Kurz: 1,87

Roland Garros – 2. kolo žien

Jekaterina Makarovová – Lesia Curenková (31.5. o 11:00)

Ruská tenistka sa na grandslamoch dokáže kvalitne prezentovať. Svedčí o tom dvojnásobná účasť v semifinále a štvornásobná účasť v najlepšej osmičke. Suverénne odštartovala aj tohtoročný Roland Garros. Svetovej jednotke dovolila len 4 hry. Ukrajinka sa na tohtoročnej antuke tešila len dvakrát. Proti agresívne hrajúcim súperkám, akou je i Makarovová, sa presadiť nedokázala. Vo vzájomnej bilancii vedie Moskovčanka 2:0.

Tip: Víťazstvo Makarovovej 

Kurz: 1,48

 

 

About Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Check Also

Slavia STU Bratislava

Riaditeľka Slávie STU reaguje na tvrdenie Kližana: Úmyselne týmito vyjadreniami poškodzuje náš klub

BRATISLAVA – Nedávne vyjadrenie Martina Kližana týkajúce sa energetickej otázky v petržalských kluboch v našom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven + 12 =