Home Správy Thiem získal svoj najväčší kariérny titul

Thiem získal svoj najväčší kariérny titul

by redakcia tenisovysvet.sk

INDIAN WELLS – Rakúšan Dominic Thiem zdolal vo finále turnaja ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells (9 314 875 USD, tvrdý povrch vonku) Švajčiara Rogera Federera po setoch 3:6, 6:3, 7:5.

Federer vstúpil do zápasu dobre, na riterne hral agresívne a hneď v druhej hre zobral Thiemovi podanie. Rakúšan si vzal v siedmej hre stratené podanie naspäť, no legendárny Švajčiar sa v nasledujúcej hre opäť dostal k brejkbalom, jeden z nich využil a prvý set dopodával do víťazného konca.

V druhom sete Dominic Thiem spresnil hru, vo štvrtom geme si vypracoval brejkbaly a vzal Federerovi podanie. Do konca setu už súpera k žiadnemu brejkbalu nepustil a vyrovnal tak stav zápasu.

Tretí set bol vyrovnaný. Federer sa v siedmej hre dostal k brejkbalu, ten však súper odvrátil. Dominic Thiem si počkal na svoju šancu za stavu 5:5, využil brejkbal a pri svojom podaní dopodával zápas do víťazného konca.