Dominic Thiem
Dominic Thiem (Foto: TASR/AP - Hamish Blair)

Thiem vyšetrovaný políciou kvôli kurióznemu previneniu: Chápem, že to môže byť niekedy rušivé a divné

VIEDEŇ – Rakúsky tenista Dominic Thiem po dlhotrvajúcom zranení zápästia usiluje o návrat medzi svetovú elitu, a tak trénuje, ako sa dá. Počas tréningu v tenisovom areáli v meste Traiskirchen mu však prípravu narušili policajti. Susedia si totiž mysleli, že sa tam natáča film pre dospelých. Ich podozrenie vzbudilo tenistovo hlasné „vzdychanie“ počas výmen.


Dvadsaťosemročný rakúsky tenista dlhodobo zápasí so zranením zápästia, kvôli ktorému sa prepadol až na aktuálne 352. miesto svetového rebríčka. Od svojho marcového návratu Thiem nevyhral jediný zápas, ale robí všetko pre to, aby svoju čiernu sériu siedmich prehraných zápasov v rade zlomil.

Momentálne trénuje v rakúskom meste Traiskirchen, kde však zobudil medzi miestnymi poriadny rozruch. Thiem svoju hru občas sprevádza hlasitým prejavom, a práve jeho „hékanie“ pohoršovalo obyvateľov rakúskeho mesta na toľko, že na neho zavolali políciu – kvôli rušeniu pokoja a podozreniu z natáčania filmu pre dospelých.

Víťaz z US Open 2020 bral situáciu s humorom. „Nie je to prvýkrát, čo sa ľudia sťažovali. Ale je to vždy celkom vtipné a nepochopiteľné. Chápem však, že to môže byť niekedy rušivé a divné,“ uviedol Thiem pre rozhlasovú stanicu Ö3.Dvojnásobný finalista French Open z rokov 2018 a 2019 okrem iného oznámil, že inak príprava prebieha podľa plánu a so svojim tréningom je spokojný. „Darí sa mi veľmi dobre, od Paríža moja forma rastie. Údery sedia, opäť sa dobre pohybujem, som fit, každý deň vidím pokrok,“ povedal. Z londýnskeho Wimbledonu sa však odhlásil. Radšej sa bude venovať tréningu.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič

VIDEO Isner na Wimbledone vytvoril svetový rekord, suverénny Djokovič preletel do osemfinále

WIMBLEDON – Americký tenista John Isner vytvoril rekord v počte es v kariére. Piate eso …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − 2 =