Home Správy Thiem premiérovo zdolal neobľúbeného súpera a zabojuje o najväčší titul

Thiem premiérovo zdolal neobľúbeného súpera a zabojuje o najväčší titul

by redakcia tenisovysvet.sk

INDIAN WELLS –  Rakúšan Dominic Thiem zdolal v semifinále turnaja ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells  Kanaďana Miloša Raoniča (9 314 875 USD, tvrdý povrch vonku) po setoch 7:6(3), 6:7(3), 6:4.

Prvý set nepriniesol veľa vzrušenia, obaja hráči dobre podávali a nepustili tak súpera k žiadnemu brejkbalu. Zákonite prišiel na rad tajbrejk. Hneď na jeho začiatku získal Dominic Thiem minibrejk a šancu už z rúk nepustil. Raonič spravil za stavu 3:5 z jeho pohľadu obrovskú chybu, keď netrafil jasný smeč na sieti a Rakúšan vzápätí využil hneď prvý setbal.

V štvrtom geme druhého setu si Thiem vypracoval vôbec prvý brejkbal v zápase, Raonič ho však odvrátil esom. Aj tentokrát priniesla víťaza až skrátená hra. Momentum bolo na strane rodáka z Čiernej Hory reprezentujúceho Kanadu. Od stavu 3:3 si body pripisoval iba Kanaďan a tak si vynútil rozhodujúci set.

V ňom pokračoval v zlepšenom výkone Raonič. Napokon to bol však Thiem, kto dosiahol prvý brejk celého stretnutia. Zaknihoval ho na 3:2. Kanaďan nemal čo ponúknuť na príjme. Keď však Rakúšan servoval na výhru, súper mal premiérovo v zápase brejkbal. Raonič ho však zahodil lacnou chybou. Thiem potom premenil v poradí druhý mečbal a postúpil do najväčšieho finále na tvrdom povrchu v kariére.

• v prvom sete Thiem nespravil ani jednu nevynútenú chybu
  • štatistika víťazných úderov bola 58:25 nepopulárne v prospech Raoniča
  • dominoval aj na nevynútené chyby 35:9
  • Thiem získal po prvom podaní  82 % výmen, jeho súper mal o 2 % menej
  • vo vzájomnej bilancii s Raoničom upravil na 1:2
  • zahrá si svoje tretie finále na tvrdom povrchu a zároveň pôjde v prípade výhry o tretí titul – išlo by o najcennejšie prvenstvo v kariére

Víťaz sa vo finále stretne s Rogerom Federerom, ktorý sa do finále dostal bez boja. Rafael Nadal totiž odstúpil z turnaja. Viac sa dozviete tu.