pondelok , 10 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Thiem organizuje exhibíciu v Berlíne. Hrať sa bude aj na atraktívnej tráve za účasti svetových hviezd
Foto: TASR

Thiem organizuje exhibíciu v Berlíne. Hrať sa bude aj na atraktívnej tráve za účasti svetových hviezd

V poslednej dobe kritizovaný Dominic Thiem (26) sa rozhodol zorganizovať exhibíciu za účasti zvučných mien. Akcia by mala byť zložená z dvoch turnajov, jeden z nich sa odohrá aj na atraktívnom trávnatom povrchu.


Dominic Thiem, Alexander Zverev, Nick Kyrgios, Gael Monfils, to je len užší výber hviezd, ktorí sa na turnaji zúčastnia. Exhibícia je plánovaná v dvoch termínoch. Prvý turnaj sa odohrá na štadióne Steffi Graffovej v termíne 13.-15.7, práve na tomto štadióne sa bude hrať na trávnatom povrchu, ktorý je veľkým lákadlom. Druhý turnaj bude nasledovať o 2 dni neskôr a to konkrétne od 17.7- 19.7, tu organizátor Thiem zvolil lokalitu na uzavretom letisku Tempelhof.

Oba turnaje sú určené pre šesť tenistov a rovnaký počet tenistiek. Hrať sa bude o prémie s celkovou dotáciou 200 000€. Aby sa minimalizoval počet ľudí na kurte, auty bude namiesto rozhodcov hlásiť elektronický systém. Stále sa rokuje o tom, či sa turnaje budú hrať s divákmi alebo nie. Konečný verdikt padne až tesne pred začiatkom exhibície vzhľadom na vývoj koronavírusu.Všetko profesionálne tenisové súťaže organizované ATP, WTA a ITF sú od marca až do konca júla prerušené. Aktuálne sa hrajú len exhibičné turnaje, akým bol napríklad turnaj v Česku O pohár prezidenta ČTS.

O nás Roderik Pastier

Môže Vás zaujímať

Fiona Ferrová

VIDEO Turnajová štvorka to nezvládla: Prvý turnaj po reštarte korisťou nenasadenej hráčky

PALERMO – Francúzska tenistka Fiona Ferrová triumfovala na prvom turnaji seriálu WTA Tour po reštarte …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 + nineteen =