Home Správy Thiem bez straty setu víťazom v Buenos Aires, newyorský titul pre Andersona

Thiem bez straty setu víťazom v Buenos Aires, newyorský titul pre Andersona

by David Pavlik

BUENOS AIRES/NEW YORK – O víťazoch sa rozhodlo aj na ďalších dvoch podujatiach kategórie ATP v argentínskom Buenos Aires a americkom New Yorku.

Na argentínskej antuke sa najlepšie darilo Rakúšanovi Dominicovi Thiemovi. Svetová šestka si vo finále poradila s prekvapením turnaja Slovincom Aljažom Bedenem hladko 6:2, 6:4. Najvyššie nasadený tenista turnaja nestratil na ceste za titulom ani set, v štyroch zápasoch pustil súperom 26 gemov. Do zbierky pridal svoj deviaty kariérny titul, prvý v tomto roku.

New York s premiérou

V New Yorku sa konal premiérový ročník hardového podujatia kategórie ATP 250. Titul ide do rúk Juhoafričana Kevina Andersona. Turnajová jednotka zdolala vo finále druhého nasadeného Američana Sama Querreyho tesne 4:6, 6:3, 7:6(1).