Foto: TASR

Tenistka roka Rybáriková: „Tento rok bol pre mňa ako sen“

BRATISLAVA – Včera si prevzala ocenenie Tenistka roka a porozprávala o cieľoch i príprave na rok 2018. Magdaléna Rybáriková vie, že prvoradé bude zdravie.

Váži si podporu rodiny, trénerov, zväzu i fanúšikov

„Tento rok bol pre mňa ako sen. Nikdy by som nedosiahla prenikavý grandslamový výsledok bez podpory mojich rodičov a brata. Veľká vďaka patrí aj mojim trénerom, ktorí mi verili, aj keď som bola po dvoch operáciách na 450. mieste svetového rebríčka. Ďakujem aj generálnemu sekretárovi STZ Igorovi Moškovi, ktorý ma ako 16-ročnú zobral do NTC i prezidentovi zväzu Tiborovi Mackovi. Bol jedným z mojich prvých trénerov a veľa mi dal,“ uviedla včera na galavečere piešťanská rodáčka.

Kým s víťazstvom v ankete Tenistka roka mohla ako semifinalistka Wimbledonu a národná jednotka počítať, triumf vo fanúšikovskej ankete ju zaskočil. Stala sa najpopulárnejšou hráčkou na čo reagovala so slovami: „Veľmi ma to prekvapilo, ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí mi dali hlasy.“

Pomohli jej úspešné ITF turnaje na tráve

Sezónu začala až po austrálskej šnúre na ITF podujatiach. Na obľúbenej tráve ju čakal veľký boj o hlavnú súťaž Wimbledonu, ktorý bol úspešný. „Veľmi ma ‚nakopol‘ úspešný začiatok trávnatej sezóny a zisk dvoch titulov na turnajoch ITF v Surbitone a Ilkley. Nehrala som tam však proti top hráčkam, a tak som pred Wimbledonom som nevedela, čo mám od seba čakať,“ spomína si na skromné očakávania pred trávnatým Grand Slamom.

„Keď som v prvom kole zdolala nepríjemnú Monicu Niculescuovú, hovorila som si, že mám celkom dobrú formu. Potom som získala skalp Karolíny Plíškovej a získala som sebavedomie do celého zvyšku sezóny. Semifinále Wimbledonu je krásny úspech, ktorý mi už nikto nikdy nezoberie,“ teší sa slovenská jednotka.

Ciele v roku 2018

Tenisti hovoria o rebríčkových cieľoch neradi. To je aj prípad sympatickej Slovenky. „Nerada si dávam renkingové ambície. Chcem hlavne, aby som bola zdravá. Tento rok sa mi podarilo odohrať bez nejakého vážnejšieho zranenia. Starala som sa o svoje telo a stále som mohla trénovať i napredovať. Nie vždy sa to takto odzrkadlí, človek k tomu potrebuje aj trochu šťastia. Nebude ľahké udržať sa v najlepšej svetovej dvadsiatke, ale budem sa o to snažiť,“ sľubuje.

Veľkou výhodou je, že prvé body bude Magda obhajovať v podstate až v máji, keď vyhrala japonské ITF podujatia v Gifu a Fukuoke. Dovtedy môže absolvovať bez tlaku austrálsku sériu, veľké akcie v Dauhe a Dubaji, i prestížne dvojtýždňové turnaje v Indian Wells a Miami.

Predsezónna príprava

Rybáriková už začala s prípravou na novú sezónu, raketu do rúk však ešte nechytila. „Začala som s fitkom, ale zatiaľ iba tak jemne. Stále mám problémy s nohou, ktorá ma pobolieva už od skončenia trávnatej časti sezóny. Moja priorita je úplne si to dať do poriadku. Nechcem ísť do novej sezóny s nejakým nedoliečeným zranením. Zatiaľ budem robiť iba cviky. Potom príde na rad beh a naberanie kondície. S tenisom začnem, až keď budem úplne fit,“ vysvetlila.

Zdroj: TASR

About Michal Pokrivka

Check Also

tenisová raketa

Pôvodný plán nenaplnia: Koronavírus ovplyvní aj prestížny turnaj ATP Masters 1000 v Paríži

PARÍŽ – Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Paríži odohrajú na budúci týždeň bez prítomnosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + 18 =