Novak Djokovič, Trofej, Víťaz, Australian Open, Melbourne
Novak Djokovič s víťaznou trofejou v Melbourne (Foto: TASR/AP - Andy Wong)

Tenisoví fanúšikovia sa dočkali: Odložený Australian Open už pozná termín svojho štartu

MELBOURNE – Po mesiacoch špekulácií okolo harmonogramu Australian Open 2021 sa tenisoví fanúšikovia konečne dočkali!


Osobitné podmienky pre účastníkov

Odložený úvodný grandslam sezóny už pozná termín svojho štartu, ktorý nedávno vo svojom vyhlásení potvrdil výkonný riaditeľ Tennis Australia Craig Tiley. Situáciu organizátorom poriadne skomplikovala stále aktuálna pandémia koronavírusu a prísne nariadenia zdravotných orgánov, ktoré nariadili pre hráčov povinnú dvojtýždňovú karanténu od príchodu do Austrálie, počas ktorej ale budú môcť trénovať.

„Trvalo to chvíľu, ale vynikajúcou správou je, že sa zdá, že AO sa uskutoční 8. februára. Hráči budú musieť od 15. januára do karantény na dva týždne, ale viktoriánska vláda súhlasila s osobitnými podmienkami pre účastníkov AO – súhlasila s tým, že musia byť schopní pripraviť sa na grandslamový turnaj,“ uviedol Tiley v e-mailovej komunikácii.Povinná karanténa a bez prípravných turnajov

Ak budú hráči pri dôležitej príprave pred úvodným grandslamom sezóny dodržiavať nariadené opatrenia, budú sa môcť po ukončení karantény voľne pohybovať a hrať zápasy. Pôvodne chceli viacerí tenisti už pred Vianocami vycestovať do Austrálie, aby im karanténa skončila už do úvodných austrálskych podujatí, ktoré bývali tradičnou prípravou na Australian Open.

Štátny premiér Dan Andrews ale chce aby hráči vycestovali až v januári, čo im prakticky neumožní štartovať na generálkach úvodného grandslamu sezóny a tak boli organizátori donútení k zrušeniu ATP Cupu, ktorý vlani zažil svoju premiéru a diskutuje sa tiež o presunutí melbournskej kvalifikácie do inej časti sveta (Dubaj, Singapur). „Iba Australian Open je turnajom v meste, kde sa dá predpokladať, že sem hráči môžu priniesť vírus,“ uviedol Andrews v Melbourne novinárom.V Melbourne pôjde o veľa

Na úvodnom grandslame sezóny rozhodne pôjde o veľa. Srbský obhajca minuloročného prvenstva Novak Djokovič bude usilovať o zisk rekordného deviateho titulu z Melbourne, kým Rafael Nadal a zrejme aj vracajúci sa švajčiarsky velikán Roger Federer budú bojovať o 21. grandslam, čím by sa osamostatnili na čele celkového poradia v počte najcennejších trofejí.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Belinda Benčičová

VIDEO Aj Benčičová zúri, ale prísna karanténa ju neodstavila: Bývalá svetová štvorka si našla miesto na tréning

MELBOURNE – Kým hviezdy ako Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem či Serena Williamsová majú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × three =