štvrtok , 24 septembra 2020
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Vyvrcholenie kvalifikácie Australian Open
Foto: ITF/Paul Zimmer

Tenisové tipy: Vyvrcholenie kvalifikácie Australian Open

Kým niektorí si vybojovali hlavnú súťaž Australian Open už dnes, ďalších čaká rozhodujúci zápas až zajtra. Ktorí hráči doplnia štartové pole na prvom Grand Slame?

Australian Open – finále kvalifikácie

Leylah Annie Fernandezová vs Danielle Laová (18.1. o 2:30)

Ešte len 17-ročná Kanaďanka Fernandezová sa začína čoraz väčšmi presadzovať medzi profesionálkami. Tento rok by mala definitívne preraziť a preniknúť do top 100. Obľúbený Australian Open, na ktorom hrala vlani juniorské finále, jej zatiaľ vychádza skvele. Kvalitným súperkám Tigovej a Hibiovej nepustila ani set. Zajtra ju čaká doteraz papierovo najslabšia protivníčka. Američanka Laová má 28 rokov a nikdy sa neposunula z ITF okruhu vyššie. Po nie úplne očakávaných skalpoch Cepedeovej Roygovej a Narovej by mala tvrdo naraziť. Kanadský supertalent s výborným pohybom by mal mať v očakávaných dlhších výmenách prevahu.

Tip: víťazstvo Fernandezovej

Kurz Niké: 1,63

Australian Open – finále kvalifikácie

Kimmer Coppejans vs Christopher Eubanks (18.1. o 2:30)

O hlavnú súťaž sa pobijú aj dvaja typologicky odlišní hráči. Belgičan Coppejans preferuje pomalšie, na ktorých využíva svoju kvalitnú hru od základnej čiary a dobrý pohyb. Eubanks je typický americký servisman, ktorý pri vyše dvoch metroch výšky trpí v dlhších výmenách. Tento rok sa nezdá byť melbournský povrch najrýchlejší, čo dokumentujú aj výsledky. Aj to určite pomohlo Kimmerovi k dvojsetovým triumfom nad Gaiom a najmä špecialistom na rýchle povrchy Schnurom. Americký obor tu rozhodne nehrá presvedčivo. Zdolal krajana Kwiatkowského, aby mu následne pomohol skalp Troického, ktorý v tom čase viedol. Podmienky a forma podľa nás rozhodnú o postupe belgického tenistu.

Tip: víťazstvo Coppejansa

Kurz Niké: 1,86Australian Open – finále kvalifikácie

Aleksandar Vukič vs Daniel Elahi Galán Riveros (18.1. o 2:30)

Na záver súboj hráčov stojacich na prahu životného úspechu. Jeden z nich si odkrúti v Melbourne premiéru v grandslamovej hlavnej súťaži. Domáci Vukič postupne napreduje a už dnes je schopný držať krok i s členmi top 100. Herne je to univerzál, ktorému svedčí tak hard ako aj antuka. Na Australian Open robí zatiaľ fanúšikom veľkú radosť. Bez straty setu zdolal skúsených matadorov Fabbiana i Bachingera. V tejto forme je podľa nás jasným favoritom aj proti Kolumbijčanovi Galánovi. Ten rozhodne nie je typickým juhoamerickým antukárom. Veľmi slušne servuje a rád si chodí po body na sieť. Jeho doménou sú rýchle antuky, no svoje si uhrá i na tvrdom povrchu. Domáca pôda, predchádzajúce výsledky a v neposlednom rade potenciál však hovoria v prospech Vukiča.

Tip: víťazstvo Vukiča

Kurz Niké: 1,72

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Damir Džumhur

FOTO Obrovský škandál nenechá len tak: Znechutený Džumhur bude žalovať Roland Garros!

PARÍŽ – Bosniansky tenista Damir Džumhur po vyradení z prestížneho parížskeho grandslamu Roland Garros cíti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 3 =