Home Názory Tenisové tipy: Thiem so Zverevom zvedú tuhý boj

Tenisové tipy: Thiem so Zverevom zvedú tuhý boj

by Dominika Mikušiaková

Sezóna na okruhu ATP vrcholí. Dnes sú na programe semifinálové zápasy na Turnaji majstrov. My sme sa pozreli na duel Zverev-Thiem a deblové zápasy.

Turnaj majstrov – semifinále

Dominic Thiem vs Alexander Zverev (16.11. o 21:00)

O finále Turnaja majstrov si zahrajú dvaja dobrí kamaráti Dominic Thiem a Alexander Zverev.  Zverev nemal ideálnu sezónu, na jej konci však išiel s formou hore a zabezpečil si londýnsky štart. V skupinovej fáze si pripísal cenné výhry nad Nadalom a Medvedevom. Thiem mal vstup do turnaja ako z partesu, po výbornom výkone zdolal Federera aj Djokoviča. Vo vzájomnej bilancii vedie Rakúšan 5:2, väčšina ich duelov sa odohrala na antuke. Často však išlo o veľmi vyrovnané bitky. Vo výbornej forme hrajúci Thiem bude v zápase favoritom, ak však bude Zverevovi padať servis, neočakávame hladký priebeh.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz Niké: 1,76

Raven Klaasen/Michael Venus vs Juan Sebastián Cabal/Robert Farah (16.11. o 13:00)

Svetovým jednotkám Cabalovi s Farahom stačilo na postup zo zamotanej skupiny jediné víťazstvo, zatiaľ čo Klaasen s Venusom si postup zabezpečili dvoma hladkými výhrami, čo z nich robí kurzových favoritov. Kolumbijčanom možno nevyšla skupinová fáza ideálne, víťazov Wimbledonu a US Open však neradno odpisovať. Tento rok zdolali Klaasena s Venusom v oboch vzájomných zápasov a v kurze dva sa ich výhru určite oplatí skúsiť aj dnes.

Tip: výhra páru Cabal/Farah

Kurz Niké: 2

Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut vs Lukasz Kubot/Marcelo Melo (16.11 o 19:00)

Herbert s Mahutom majú za sebou turbulentný rok, počas ktorého stihli vyhrať grand slam, rozísť sa a opäť zísť. Tisícku v Paríži ovládli bez straty setu a výborne im vychádza aj Turnaj majstrov. V troch zápasoch nestratili ani jediný set. Sú zohraní, výborne podávajú a aj halové podmienky im sedia. Momentálne sú asi najväčšími favoritmi na celkový triumf. Mela s Kubotom by v aktuálnej forme zdolať mali.

Tip: víťazstvo dvojice Herbert/Mahut