Home Názory Tenisové tipy: Martinovi Kazachstan sedí, Struff využije domáce prostredie

Tenisové tipy: Martinovi Kazachstan sedí, Struff využije domáce prostredie

Dnes sme sa v rámci tenisových tipov rozhodli pozrieť okrem Stuttgartu aj na challengerové turnaje, konkrétne na Nottingham a Šimkent.

ATP Challenger 80 Šimkent – semifinále

Alejandro Tabilo vs Andrej Martin (15.6. o 8:20)

Andreja Martina sme v tenisových tipoch rozoberali nedávno, jeho challengerová forma graduje, tenis ho zjavne baví a od nešťastného zakopnutia proti Hanfmannovi, keď nezvládol posledný gem na podaní a vypadol v almaatskom štvrťfinále, hrá znova bezchybne. Nepríjemného Nedoviesova zdolal v dvoch setoch a Tabilo určite nebude ťažší oriešok, hoci si vo svojom poslednom zápase Čiľan počínal dobre, keď otočil zápas proti Gimenovi-Traverovi zo Španielska. Od druhého setu doprial skúsenejšiemu protihráčovi dohromady len štyri gemy. Andrej Martin ako turnajová trojka vyhrá bez straty setu.

Tip: víťazstvo Martina v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 2,11

ATP Challenger 125 Nottingham – štvrťfinále

Lukáš Rosol vs Go Soeda (15.6. o 11:00)

Najpamätnejším výsledkom Lukáša Rosola na „živom povrchu“ je nepochybne vyradenie Rafaela Nadala v 2. kole na Wimbledone v roku 2012. V sezóne 2017 mal bilanciu 4:2 a druhú prehru zaznamenal so špecialistom na najrýchlejší povrch a zároveň bombardérom Gillesom Müllerom po piatich odohraných setoch. Na turnaji v Nottinghame sa mu zatiaľ darí. Zdolal Smitha z Austrálie v troch setoch a dnes aj Tacumu Ita. Pre zlé počasie sa však hralo v hale na harde, zápas proti Soedovi by sa už mohol odohrať na tráve. Tridsaťštyriročný Japonec bude nepochybne klásť tuhý odpor, vie zahrať aj na najrýchlejšom povrchu, v doterajšom priebehu turnaja nestratil ani set. Na tráve sa tenisti nestretli. Uvidíme dlhé stretnutie či sa bude konať v hale alebo vonku.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,55

ATP 250 Stuttgart – semifinále

Jan-Lennard Struff vs Matteo Berrettini (15.6. o 13:00)

Talian Berrettini spôsobuje v Nemecku senzáciu za senzáciou. Kyrgios, Chačanov, Kudla – to sú hráči, ktorých z turnaja rodák z Ríma už vyprevadil a nedovolil im ani set. Na tráve sa postaral o prekvapenie aj v minulej sezóne, keď v úvodnom kole Wimbledonu po päťsetovej dráme porazil Jacka Socka. V boji o finále sa na stuttgartskej tráve stretne s domácim Nemcom. Struff dokázal pomerne prekvapujúco vyradiť Šapovalova, následne Kecmanoviča a v poslednom zápase aj Pouilleho. Na semifinálovú účasť mu stačilo šesť setov tak ako Talianovi. Hráči pôsobia maximálne vyrovnane, faktor „domáce prostredie“ hovorí v prospech Nemca.

Tip: víťazstvo Struffa