utorok , 26 mája 2020
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Štartujú boje o hlavnú súťaž Australian Open
Foto: ITF/Sergio Llamera

Tenisové tipy: Štartujú boje o hlavnú súťaž Australian Open

Už dnes o polnoci sa rozohrá v Melbourne Parku kvalifikácia mužskej i ženskej dvojhry Australian Open. Kto zdolá prvú prekážku?

Australian Open – 1. kolo kvalifikácie

Max Purcell vs Andrea Collarini (14.1. o 0:00)

Hard v Melbourne patrí dlhodobo medzi tie rýchlejšie. Práve takéto podmienky sedia ako uliate domácemu Purcellovi, ktorý na tvrdých povrchoch vyrastal a každoročne na nich odohráva drvivú väčšinu zápasov. To Argentíncan Collarini je ortodoxný antukový špecialista. Na vonkajších hardoch odohral v kariére len 39 zápasov, z ktorých vyhral 14. Posledný ešte v januári 2018! Kvalitnejší servis a agresívnejšie pojatie austrálskeho mladíka by mali sláviť v noci úspech. Ťažko predpokladať, že by juhoamerický antukár získal čo i len set.

Tip: víťazstvo Purcella v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,92

Australian Open – 1. kolo kvalifikácie

Ysaline Bonaventurová vs Diane Parryová (14.1. o 0:00)

Sedemnásťročná Francúzka Parryová je aktuálna juniorská svetová jednotka, čo svedčí samo osebe o jej obrovskom potenciáli. Postupne sa začína presadzovať aj medzi ženami, čo vlani demonštrovala skalpmi Grymalskej, Karatančevovej či Lapkovej. Na harde vzdorovala pomerne sympaticky v 1. kole US Open Kristýne Plíškovej. V melbournskej kvalifikácii je favoritkou určite Bonaventurová, ktorá odohrala solídne zápasy v Aucklande, kde prehrala v kvalifikácii s Giorgiovou v troch setoch a rovnakým pomerom aj v hlavnej súťaži, do ktorej sa dostala ako „lucky loserka“, s Cornetovou. Debakel o sedem a viac gemov by však francúzskej tínedžerke nemala uštedriť.

Tip: Parryová v hendikepe +6,5 gemu

Kurz Niké: 1,67Australian Open – 1. kolo kvalifikácie

Mats Moraing vs Joao Domingues (14.1. o 2:30)

Súboj Nemca Morainga s Portugalčanom Dominguesom by mal byť vzhľadom na okolnosti v réžii portugalského tenistu. Ten sa síce cíti najlepšie na antuke, ale bohaté skúsenosti a vysoko pozitívnu bilanciu (136:75) má v kariére aj na outdoorových hardoch. Moraing bol kedysi vyhlásený bombardér, no v posledných rokoch išla kvalita jeho podania dole. Vlani v auguste sa Mats na challengeri v Augsburgu zranil a odvtedy skúsil už len kvalifikáciu US Open, v ktorej však získal proti Ivaškovi iba tri hry. Ťažko povedať, ako na tom momentálne je zdravotne i herne, no konzistentnejší Domingues je podľa nás výrazný favorit, čo potvrdí aj na kurte.

Tip: víťazstvo Dominguesa

Kurz Niké: 1,56

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nikoloz Basilašvili

Obvinená národná tenisová hviezda sa vyjadrila k napadnutiu exmanželky pred vlastným synom

TBILISI – Poriadny škandál otriasol tenisovým Gruzínskom. Národný tenisový hrdina Nikoloz Basilašvili bol bývalou manželkou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + three =