Home Názory Tenisové tipy: Slovinské derby i postup kanadského zázraku

Tenisové tipy: Slovinské derby i postup kanadského zázraku

Po tipy sme dnes zašli na antukový mužský turnaj do Santiaga a ženský hardový do Acapulca.

ATP 250 Santiago – 2. kolo

Marcelo Tomás Barrios Vera vs Hugo Dellien (26.2. o 18:20)

V Santiagu sa pobijú o štvrťfinále dvaja bývalí elitní juniori, ktorí mali/majú ťažký prechod medzi mužov. Ako-tak sa v posledných rokoch etabloval Bolívijčan Dellien, ktorý je síce ortodoxný antukár, no naučil sa forsírovať útočnejšiu hru. Vyššie ako v druhej päťdesiatke však zrejme aj vinou slabého servisu nikdy nebude. V Čile ukončil šnúru piatich prehier, keď vydrel víťazstvo nad Cecchinatom. Oveľa lepšou formou disponuje univerzálnejší domáci Barrios Vera. Hral síce menšie podujatia, ale má tento rok povzbudivú bilanciu 11:3. Na jeho začiatku vzal set Carballésovi Baenovi, v 1. santiagskom kole si poradil s Tabernerom. Na domácej pôde a s vysokým sebavedomím spôsobeným dobrými výsledkami môže Marcelo Tomás kvalitatívne podobnému súperovi určite vziať minimálne set.

Tip: Barrios Vera vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,58

WTA International Acapulco – 2. kolo

Tamara Zidanšeková vs Kaja Juvanová (26.2. o 23:00)

V Mexiku si to o štvrťfinále rozdajú dve Slovinky. Skúsenejšia Zidanšeková vlani uspela v jedinom vzájomnom zápase na antuke po obrovskom boji, odvtedy sa však vyššia výkonnosť preklopila na stranu Juvanovej. Kaja má agresívnejšie pojatie i lepší servis, ktorý je naopak veľkou slabinou Tamary. Takisto lepšia forma je na strane mladšej zo slovinského dua, ktorá nestačila v aktuálnej sezóne iba na Babosovú a Jastremskú. Zdolala už Vichľancevovú a dnes v noci aj Venus Williamsovú. Jej súperka pohorela vo Fed Cupe, nedarí sa jej individuálne a pre nás je pozícia favoritky vo večernom dueli pomerne jasne daná.

Tip: víťazstvo Juvanovej

Kurz Niké: 1,63

Leylah Annie Fernandezová vs Nao Hibinová (27.2. o 0:15)

V Acapulcu to osud zariadil tak, že si už štvrtýkrát v priebehu 12 mesiacov zmerajú sily 17-ročný kanadský supertalent Fernandezová a skúsenejšia Japonka Hibinová. Vlani dvakrát uspela Leylah, v treťom vzájomnom zápase podľahla starej známej súperke veľmi tesne. Kanaďanka sa zlepšuje prakticky neustále a tento rok by mala preniknúť do top 100. Vo Fed Cupe si vyšliapla dokonca na Benčičovú! V Acapulcu na tento výsledok nadväzuje. Spolu s kvalifikáciou vyhrala už tri zápasy bez straty setu. Hibinová má síce tiež veľmi solídnu formu, v Hua Hine porazila aj Svitolinovú, následne však podľahla Küngovej. K ďalším víťazstvám jej do veľkej miery pomohla priazeň žrebu. V očakávanej fyzicky náročnej bitke od základnej čiary sa prikláňame k jednému z najväčších svetových talentov.

Tip: víťazstvo Fernandezovej