Serena Williamsová
Serena Williamsová (Foto: TASR/AP)

Tenisové tipy: Serena Williamsová to nebude mať jednoduché

Australian Open už čaká 3. kolo. V noci a ráno sa na kurt dostanú aj spolufavoriti na celkový triumf, medzi ktorých Serena Williamsová či Stefanos Tsitsipas určite patria.

Australian Open – 3. kolo

Wang Čchiang vs Serena Williamsová (24.1. o 2:15)

Američanka Williamsová ešte tento rok neprehrala, na druhej strane, zatiaľ nečelila s výnimkou Anisimovovej žiadnej hráčke z top 30. V 2. kole Australian Open síce vyhrala pomerne hladko nad Zidanšekovou, ale príliš ju neposlúchal forhend a výrazne ťažila zo slabučkého podania súperky. Ak svoj výkon nezlepší, komplexná Číňanka ju na rozdiel od lanského US Open, kde stratila Američanka iba gem, potrápi. Wang Čchiang bola vlani kúsok od elitnej svetovej desiatky a na Australian Open ešte neprišla ani o set. Serena je, samozrejme, veľká favoritka, ale húževnatá súperka by ju mala poriadne preveriť a aspoň tri gemy v každom sete získať.

Tip: Wang Čchiang v hendikepe +6,5 gemu

Kurz Niké: 1,58

Australian Open – 3. kolo

Guido Pella vs Fabio Fognini (24.1. o 5:45)

Nik nemá na turnaji za sebou také ťažké úvodné dve kolá ako Fognini. Talian musel vydrieť víťazstvo v tajbrejku piateho setu tak proti Opelkovi ako aj Thompsonovi. Včera sám priznal únavu, ktorá je, vzhľadom na jeho fyzicky pomerne náročný štýl, pochopiteľná. Príliš ju nezmierňuje ani to, že bolo 1. kolo rozdelené do dvoch dní a s Opelkom nehral dlhé výmeny. Práve tento faktor môže rozhodnúť. Už vo štvrtom sete sa deficit síl musí prejaviť. Argentínčan Pella je stabilným členom širšej svetovej špičky a hardy mu nie sú cudzie. Ak bude hrať umne a bude Fabia rozbehávať, skôr či neskôr by mal začať na kurte dominovať a upraviť vo vzájomnej bilancii na 3:2.

Tip: víťazstvo Pellu

Kurz Niké: 1,92Australian Open – 3. kolo

Stefanos Tsitsipas vs Miloš Raonič (24.1. o 9:00)

Na záver bonbónik programu. Premiérovo si skrížia rakety vlaňajší semifinalista Tsitsipas so štvrťfinalistom Raoničom. Prvý menovaný Grék musí mať v Melbourne tie najvyššie ambície. Jeho tenis je naprosto komplexný. Vo výmenách bude určite dominovať, ale ťažké bude preňho dostať sa do hry na príjme. Kanadský bombardér chytil na servise skvelú fazónu a Giustina i Garína zmietol z kurtu. Je takmer isté, že jeden či dva sety dospejú do tajbrejku. Len čo jeden z nich ovládne Miloš, môžeme rátať s maratónom, ktorý sa natiahne. Volíme preto stávku na počet gemov.

Tip: počet gemov viac ako 41,5

Kurz Niké: 1,75

About Michal Pokrivka

Check Also

Norbert Gombos

Tenisové tipy (30.9.): Ďalší grandslamový triumf Gombosa?

BRATISLAVA – Aj dnes vám tradične prinášame trojicu tipov, v ktorých nechýba vystúpenie Norberta Gombosa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one + fifteen =