piatok , 3 apríla 2020
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Polášek s Dodigom postúpia do finále v Adelaide
Foto: TASR

Tenisové tipy: Polášek s Dodigom postúpia do finále v Adelaide

Dnes sa zameriame na Slovákov na mužskom okruhu. Druhé kolo kvalifikácie Australian Open odohrá Andrej Martin. Norbert Gombos sa pobije o postup do hlavnej fázy. V Adelaide o prvé finále v sezóne zabojuje pár Dodig/Polášek. 

Australian Open – 2. kolo kvalifikácie

Andrej Martin vs Mathias Bourgue (17. 1. o 0:00)

Slovenskému reprezentantovi preferujúcemu pomalšie povrchy ušla priama účasť v hlavnej súťaži len tesne. V prvom zápase kvalifikácie zdolal Vatutina z Ruska v dvoch setoch a stratil len päť gemov. Teraz Andreja čaká Francúz Bourgue. Rodák z Avignonu otočil v úvode kvalifikácie duel proti Nemcovi Ottemu. V druhom a treťom sete povolil súperovi dovedna dva gemy. Bratislavčan bude musieť predviesť špičkový tenis, aby postúpil do priameho súboja o hlavnú fázu. Raz už nad Bourgueom zvíťazil, v sezóne 2018 na antuke, bez straty setu. Druhý zápas bude určite vyrovnanejší, no aj tak veríme Andrejovi.

Tip: víťazstvo Martina

Kurz Niké: 2,57

Australian Open – finále kvalifikácie

Norbert Gombos vs Pedja Krstin (17. 1. o 3:30)

Náš tenista postupuje kvalifikáciou veľmi suverénne. V dvoch zápasoch stratil len dva svoje servisgemy. Aktuálne sa nachádza na 111. mieste rebríčka ATP. Jeho výkony na konci lanskej sezóny boli pomerne nevyrovnané, a tak sa ani on nevyhol melbournskej kvalifikácii. V nej sa očakávalo slovenské derby, no Srb Krstin roztrhal v 1. kole papierové predpoklady, keď zdolal Martina Kližana v dvoch setoch. Norbert Gombos má pred sebou náročnú úlohu, no myslíme si, že postúpi a zahrá si hlavnú súťaž prvého Grand Slamu sezóny.

Tip: víťazstvo Gombosa

Kurz Niké: 1,43ATP 250 Adelaide – semifinále 

Ivan Dodig/Filip Polášek vs Jamie Murray/Neal Skupski (17.1. o 5:30)

Filip Polášek s Ivanom Dodigom patria medzi svetovú deblovú elitu. Filip dokonca do júna obhajuje menej než 200 bodov, a tak nie je pod tlakom. V austrálskom Adelaide zatiaľ nestratil po boku Chorváta ani set. V semifinále budú čeliť nasadené štvorky Britom Jamiemu Murraymu a Nealovi Skupskému. Tieto páry sa stretli na hlavnom okruhu trikrát. Filip s Ivanom vždy zvíťazili, s výnimkou Wimbledonu bez straty setu. Bilancia 3:0 je už pomerne veľavravná. Znova očakávame postup nášho tenistu.

Tip: víťazstvo páru Dodig/Polášek

Kurz Niké: 1,69

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Michael Chang – Zázračný tínedžer z Roland Garros 1989

Dnes sa v rubrike zameranej na legendy svetového tenisu presúvame za „veľkú mláku“. Práve zo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven − three =