Home Názory Tenisové tipy: Paire zarmúti fanúšikov austrálskeho tenisu

Tenisové tipy: Paire zarmúti fanúšikov austrálskeho tenisu

by Tomáš Tomeček

Turnaje v Austrálii a na Novom Zélande sa dostávajú do štvrťfinálovej fázy. Dnes nás budú zaujímať Benoit Paire, Dajana Jastremská a konfrontácia svetovej jednotky Ashleigh Bartyovej s Markétou Vondroušovou.

WTA Premier Adelaide – štvrťfinále

Donna Vekičová vs Dajana Jastremská (16. 1. o 1:30)

Sympatická Chorvátka Vekičová uzatvára top 20 svetového rebríčka a v Austrálii doposiaľ odohrala tri trojsetové zápasy, no víťazne si počínala iba na aktuálnom podujatí. V Adelaide porazila Sakkariovú a Sevastovovú. Vo štvrťfinále si skríži raketu s obrovským talentom z Ukrajiny – Dajanou Jastremskou. Veľký potenciál rodáčky z Odesy dnes už pravdepodobne nespochybňuje žiadny tenisový odborník či nezaujatý fanúšik. Rovnako ako jej súperka odohrala v doterajšom priebehu roka tri zápasy s bilanciou 2:1. V Brisbane nezvládla záverečný set proti Bertensovej, v Adelaide zdolala Babosovú a Kerberovú, hoci Nemka zápas v druhom sete vzdala. Čo sa týka vzájomných zápasov Jastremskej a Vekičovej, Ukrajinka vedie 2:0. Oba zápasy sa hrali na tvrdom povrchu. V prvom prípade zvíťazila po skreči Chorvátky. Očakávame, že bilanciu v adelaidskom štvrťfinále navýši.

Tip: víťazstvo Jastremskej

Kurz Niké: 1,56

ATP 250 Auckland – štvrťfinále

John Millman vs Benoit Paire (16. 1. o 7:00)

Austrálsky tenista Millman zatiaľ v prebiehajúcej sezóne neprehral. Rešpekt budí najmä jeho vystúpenie na ATP Cupe, kde porazil Augera-Aliassimeho 2:0 na sety. Cestu do štvrťfinále podujatia v Aucklande zablokoval po trojsetovej bitke Chačanovovi. Ťažko odhadovať Millmanov rebríčkový potenciál. Súboj s francúzskym šoumenom napovie veľa. Benoit Paire je tenistom dvoch tvárí – keď sa mu darí, dokáže potrápiť užšiu svetovú špičku a baviť divákov. Svetlé okamihy však strieda s nepochopiteľnými zápasovými skratmi. Na začiatku sezóny odohral päť duelov a prehral len raz – na ATP Cupe s Andersonom. Pred dvoma rokmi porazil na domácej pôde v hale aj Austrálčana. Millman triumfoval nad Francúzom v sezóne 2016 na Wimbledone. V treťom vzájomnom zápase veríme v postup Paira.

Tip: víťazstvo Paira

Kurz Niké: 2,04

Ashleigh Bartyová vs Markéta Vondroušová (16. 1. o 9:00)

Austrálčanka Bartyová vstúpila do novej sezóny ako svetová jednotka a hneď na úvod v Brisbane nečakane zakopla proti Bradyovej. V 1. kole turnaja v Adelaide mala voľný žreb, následne zdolala Pavľučenkovovú. V súboji o semifinále si skríži raketu s obľúbenou súperkou – Češkou Vondroušovou. Rodáčka zo Sokolova pauzovala pre zranenie od júla a na okruh sa vrátila práve v Adelaide. Nepočína si zatiaľ vôbec zle – v dvoch zápasoch nestratila ani set. Proti svetovej jednotke to však bude mať mimoriadne náročné. Doteraz sa stretli trikrát na troch rôznych povrchoch v troch predchádzajúcich sezónach a zakaždým mala prevahu reprezentantka Austrálie, Vondroušová doposiaľ nezískala ani set. Aj zajtra očakávame víťazstvo Bartyovej.

Tip: víťazstvo Bartyovej