Home Názory Tenisové tipy : Osaková v Brisbane postúpi do finále

Tenisové tipy : Osaková v Brisbane postúpi do finále

Pozrieme sa na úvodné kolo kvalifikácie na ženskom turnaji v Adelaide, zaujímať nás budú aj súboje o finále v Aucklande a Brisbane.

WTA Premier Adelaide – 1. kolo kvalifikácie

CoCo Vandeweghová vs Jasmine Paoliniová (11. 1. o 3:00)

Skúsená Američanka Vandeweghová je v rebríčku veľmi nízko, aktuálne jej patrí až 238. priečka. Takéto postavenie má za následok spoliehanie sa na voľné karty do hlavnej súťaže väčších turnajov alebo prebíjanie sa kvalifikáciami, čo je aj prípad v austrálskom Adelaide. V 1. kole sa špecialistke na rýchle povrchy postaví talianska tenistka Jasmine Paoliniová, aktuálne 94. hráčka rebríčka a rodená antukárka. V lanskom ročníku odohrala na najpomalšom povrchu 48 zápasov, pre porovnanie na tvrdom povrchu v exteriéri nastúpila iba 20-krát s bilanciou 12:8. Očakávame víťazstvo Američanky, má viac skúseností z ťažkých zápasov a Talianka je ideálnou súperkou na odrazenie sa k lepším výsledkom.

Tip: víťazstvo Vandeweghovej

Kurz Niké: 1,47

WTA International Auckland – semifinále

Serena Wiliamsová vs Amanda Anisimovová (11. 1. o 4:15)

Semifinále v Aucklande prinesie skutočný súboj generácií – Serena Williamsová vyzve Amandu Anisimovovú. Obe tenistky v doterajšom priebehu stratili len jeden set. Serena sa pomalšie rozbiehala proti Christine McHaleovej, Amanda nezvládla záver druhého setu v zápase proti Bouchardovej. Pôjde o prvý vzájomný zápas vôbec, rebríčkové postavenie aj množstvo skúseností sú jasne na strane skúsenej Williamsovej, no dravosť Anisimovovej by mohla platiť minimálne v jednom sete. Domnievame sa, že v americkom derby minimálne set získa a mladšia zo sestier Williamsových to nebude mať s postupom do finále vôbec jednoduché.

Tip: Anisimovová vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,76

WTA Premier Brisbane – semifinále

Naomi Osaková vs Karolína Plíšková (11. 1. o 6:15)

Zaujímavý zápas sľubuje japonsko-česká konfrontácia štvrtej a druhej tenistky v rebríčku. Osaková nepozná trpkosť prehry od osemfinálového zápasu na US Open, keď nestačila na Belindu Benčičovú. Séria 14 víťazných zápasov na jej konte sa môže predĺžiť. Do aktuálneho turnaja vstúpila na rozdiel od Karolíny už v 1. kole. Na postup potrebovala celkovo deväť setov, no jej súperkami boli Sakkariová, Keninová a Bertensová, teda všetko hráčky patriace do svetovej špičky. V súboji o finále vyzve Karolínu Plíškovú. Rodáčka z Loun mala v 1. kole voľný žreb, následne vyhrala nad Tomljanovičovou a Riskeovou. S japonskou tenistkou má bilanciu 2:2, všetky zápasy sa hrali na tvrdom povrchu. Myslíme si, že v piatom meraní síl bude mať prevahu Osaková.

Tip: víťazstvo Osakovej