Home Názory Tenisové tipy: Semifinále Next Gen ATP Finals i Slovak Open

Tenisové tipy: Semifinále Next Gen ATP Finals i Slovak Open

Podujatie Next Gen ATP Finals v Miláne dnes spozná finalistov. Na bratislavskom Slovak Open je na programe kompletná porcia štvrťfinálových zápasov.

ATP Challenger 110 Bratislava – štvrťfinále

Jegor Gerasimov vs Iľja Ivaška (8.11. o 18:20)

Štvrťfinálový program uzavrie v Bratislave bieloruské derby dvoch dobre stavaných hráčov. Gerasimov, miestny šampión z edície 2015, hrá tento rok svoj najlepší tenis a v hale sa cíti ako ryba vo vode. Jeho delový servis a agresívne pojatie tu na súperov platia. Nedávno v Petrohrade si dokonca poradil s Berrettinim. Ivaška sa na Slovak Open prekvapivo chytil, keď zdolal Fucsovicsa či Gojowczyka. Po nevýrazných výkonoch z posledného obdobia sú to cenné skalpy, no ďalší by pridať nemal. Kvalita aj forma sú na strane Jegora.

Tip: víťazstvo Gerasimova

Kurz Niké: 1,56

ATP Miláno (Next Gen ATP Finals) – semifinále

Alex de Minaur vs Frances Tiafoe (8.11. o 19:00)

Austrálčan de Minaur patrí medzi najväčšie hviezdy nastupujúcej generácie. Jeho fantastický pohyb a stabilná medzihra mu prinášajú veľké úspechy aj na hlavnom okruhu. V Miláne je najväčším favoritom na zisk titulu. Model zápasov na tri víťazné sety do štyri a gemov bez výhod však dáva šance outsiderom. Set vzali Alexovi Davidovich Fokina i Kecmanovič. Podariť sa to môže určite aj dobre servujúcemu Tiafoeovi, ktorý poprehrával tento rok veľa tesných zápasov, ale debakle dostáva zriedkakedy. Výsledok 0:3 neočakávame.

Tip: počet setov viac ako 3,5

Kurz Niké: 1,6

Jannik Sinner vs Miomir Kecmanovič (8.11. o 21:00)

Vyrovnané môže byť aj druhé semifinále. Ešte v polovici sezóny by bol v tomto zápase favoritom Srb Kecmanovič, ale jeho taliansky súper odvtedy napreduje raketovým tempom. Komplexný Talian však v Miláne zdolal bez straty setu len Ymera a zuby si vylámal na Humbertovi. Miomir zvíťazil 3:0 nad Davidovichom Fokinom aj Ruudom, potrápil de Minaura. Srbský mladík má porovnateľný potenciál ako Sinner a dnes nepredá svoju kožu lacno. Aj tu sa dočkáme minimálne štyroch setov.