pondelok , 13 júla 2020
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Pohľad na ITF turnaje v Egypte a Grécku
Foto: Instagram/Marina Judanovová

Tenisové tipy: Pohľad na ITF turnaje v Egypte a Grécku

Okruh ITF pokračuje rôznymi turnajmi aj v decembri. Dnes sme si posvietili na egyptskú Káhiru a grécky Heraklión. V našom výbere figurujú ženy i muži.

ITF World Tennis Tour Heraklión – 1. kolo

Ryan Nijboer vs Simon Carr (4.12. o 9:00)

Holanďan Nijboer je oveľa kvalitnejší tenista, ako ukazuje jeho 607. miesto v rebríčku ATP. Tento rok zdolal v kvalifikácii ATP turnaja v Rotterdame dokonca Struffa! Bohužiaľ, na ITF okruhu nedokáže predvádzať stabilné výkony, a tak nenapĺňa potenciál. Ír Carr napreduje o dosť systematickejšie. Na najnižšom okruhu sa etabloval, ale lepšie výsledky dosahuje na antuke. Hard, na ktorom hrajú muži v Heraklióne, mu nesvedčí, a práve tento faktor by mal zajtra rozhodnúť v prospech holandského tenistu.

Tip: víťazstvo Nijboera

Kurz Niké: 1,72

ITF World Tennis Tour Káhira – 1. kolo

Niels Lootsma vs José Francisco Vidal Azorín (4.12. o 10:00)

Holanďan Lootsma si vybral pomerne nelogicky antukovú šnúru v Káhire. Je to dlháň s kvalitným podaním hrajúci štýlom servis-volej, no na tehlovej drti má v kariére zápornú bilanciu. Momentálne je mimo formy, keď prehral štyri posledné zápasy 0:2 na sety. Vidal Azorín je dlhoročný cestovateľ po podujatiach ITF kategórie, ktorému však antuka, ako väčšine Španielov, sedí. Na jeseň hral na nej už dve finále. Kurzy by podľa nás mali byť nastavené vzhľadom na povrch opačne.

Tip: víťazstvo Vidala Azorína

Kurz Niké: 2,2

ITF World Tennis Tour Káhira – 1. kolo

Marina Judanovová vs Sinja Krausová (4.12. o 10:00)

Švédka Judanovová narazí na Rakúšanku Krausovú tento rok po druhý raz. V auguste v Koksijde, rovnako na antuke, zvíťazila 2:1. S výnimkou druhého setu však bola pomerne výrazne lepšia. Najpomalší povrch, jej obľúbený, hrá znova v jej prospech. Nemenej zanedbateľným faktorom je však aktuálna výkonnosť. Rakúska tínedžerka vyhrala z posledných 11 duelov iba dva. Nielenže nedokáže prekvapiť, prehráva aj zápasy s jasnými outsiderkami. Skúsená švédska hráčka by ju mala s prehľadom zdolať.

Tip: víťazstvo Judanovovej

Kurz Niké: 1,45

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Serena Williamsová

Tenisová legenda velebí Serenu: Ak sa niekto dokáže preniesť cez tieto náročné časy a zvládnuť túto výzvu, je to ona

LONDÝN – Serena Williamsová by sa po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu mohla vrátiť na tenisové …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 3 =